"Рух — це життя": у Черкасах 81-річний хореограф безоплатно викладає бальні танці

"Рух — це життя": у Черкасах 81-річний хореограф безоплатно викладає бальні танці

"Рух — це життя": у Черкасах 81-річний хореограф безоплатно викладає бальні танці
Суспільне Черкаси

Рух – це життя, а танці – гармонія руху. Так про своє захоплення розповів хореограф Олександр Ковальчук. Йому 81 рік і він продовжує викладати бальні танці. Нині серед його аудиторії — переважно люди пенсійного віку, втім, до занять можуть долучатися усі охочі.

Відбуваються зустрічі двічі на тиждень у драматичному театрі Черкас. Вони безоплатні. Де бере сили та натхнення та як заряджає своїх учнів позитивною енергією, чоловік розповів Суспільному.

Черкащанка Світлана Загоруйко ходить на заняття до Олександра Ковальчука. Розповіла, що навчитися танцювати мріяла давно:

"Ми з чоловіком завжди мріяли навчитись танцювати. Думали, що як діти виростуть та поїдуть від нас, ми вдвох залишимося і тоді підемо обов’язково на танці".

Нані Світлані вивчати й запам’ятовувати рухи не складно:

"Олександр Антонович настільки професійно все це пояснює, показує, що не виникає складнощів ніколи. Якщо вмієш слухати, то не має питань. Його не можливо не любити, тому всі, хто приходять сюди, залишаються,

Безоплатні уроки бальних танців
Олександр Ковальчук та Світлана Загоруйко. Суспільне Черкаси

Танці допомагають тримати себе у формі, а ще — це чудовий порятунок від самотності, розповів 75-річний Віталій Смаглій. Уроки хореографа Олександра Ковальчука чоловік відвідує протягом року:

"У такий спосіб я відволікаюся від цього життя складного. Я живу один, тому вони мені допомагають виживати в цей важкий час".

Музика і рухи допомагають відволіктися від реалій Анжелі Немцовій. А головне, як зазначила жінка, що вчитель надихає своєю енергією та позитивом:

"Це у нас як терапія, як лікування, бо тут ти заряджаєшся енергією цієї чудової людини".

Безоплатні уроки бальних танців
Суспільне Черкаси

Безоплатно викладати бальні танці для всіх охочих хореограф Олександр Ковальчук почав десять років тому. Не припинив і під час війни. Таким чином він не лише навчає інших, а й вдосконалюється сам:

"Я відчуваю відповідальність, зобов’язання. Тому я намагаюся, те, що знаю, вмію, передати своїм учням. Від цього отримую велике задоволення, я заряджаюся цим. Ми надихаємо один одного. Тож з таким настроєм я приходжу на кожне заняття. Майстерності не має кінця і краю. Я завжди закликаю, щоденно, на кожному занятті вдосконалювати свою виконавчу майстерність".

Безоплатні уроки бальних танців
Суспільне Черкаси

Чоловік зауважив, що має свою методику викладання. Головне — навчати без поспіху, а ще, не старіти душею.

"Потрібно бути сучасною людиною, не дивлячись ні на що: ні на вік, ні на час. А що означає бути сучасним? Постійно збагачувати себе досвідом, знанням усіх наук, які виробило і виробляє людство".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок