Для переселенців з Гірської громади у Хмельницькому готують до відкриття п’ятий гуманітарний центр. Яку переселенцям надають допомогу та що зараз відбувається в окупованих населених пунктах Суспільному розповів керівник Гірської військово-цивільної адміністрації Олексій Бабченко.
Центр підтримки переселенців з Гірської громади днями відкриє двері у Хмельницькому.
“Перше — це отримання гуманітарної допомоги, яку ми отримуємо від держави, благодійних організацій, міжнародних організацій. Щоб її отримати, потрібно або прийти до нас, якщо у вас немає доступу до інтернету. А можливо просто заповнити Google-форму. До нас можна звернутись за консультаціями, юридичною допомогою”, — повідомив Олексій Бабченко.
Інфраструктура громади на Луганщині, каже Бабченко, знищена вщент. Росіяни поки не спромоглися навіть створити свої окупаційні адміністрації. Також зруйновані та частково затоплені шахти, на яких працювала більшість жителів.
“Десь із березня місяця, середини, ми вже не змогли відкачувати шахтні води на шахті Золоте. Приток там був понад 1300 кубів на годину, ми знаємо. Це дуже погано в першу чергу для екології, для майбутнього нашого регіону в цілому”.
За словами Олексія Бабченка, до 24-голютого у громаді було 33 тисячі жителів, лишилось близько п’яти. Більшість евакуювались.
Гуманітарні центри для Гірської громади вже працюють у Києві, Полтаві, у місті Корсунь-Шевченківський на Черкащині та в селі Богданівка Дніпропетровської області.
Детальніше дивіться у сюжеті:
Читайте також:
"Гуманітарка" за особисті дані сусідів: нові умови надання гумдопомоги на окупованій Луганщині
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram