Запоріжці вимагають припинити будівництво заправки та повернути громаді сквер

Запоріжці вимагають припинити будівництво заправки та повернути громаді сквер

Запоріжці вимагають припинити будівництво заправки та повернути громаді сквер
Фото: Суспільне Запоріжжя

Місцеві жителі вимагають припинити будівництво на перехресті вулиць Верхньої та проспекту Металургів у Запоріжжі та повернути сквер громаді.

У ситуації розбиралися кореспонденти Суспільного Запоріжжя.

Роботи з будівництва на перехресті між вулицею Верхньою та проспектом Металургів розпочалися ще рік тому. Місцева жителька Інна Гунько каже, на зеленій зоні почали вирубувати дерева, за роз’ясненнями звернулися до міськради.

заправка
Інна Гунько. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Звернулися до Володимира Буряка, до заступника директора департаменту архітектури Павла Назаренка, директора департаменту інфраструктури та благоустрою. Ми за кошти всіх мешканців звернулися в певні структури, щоб нам зробили технічний висновок по цій ділянці та сертифікат експерта геодезиста щодо ґрунтових вод і всього іншого. Коли великі дощі, тут всі стокові води з Металургів стікають сюди й поглинаються цими ґрунтами, вони тут дуже м'які та часто просідають", – каже вона.

Після цього будівництво заморозили на рік. Проте близько двох тижнів тому роботи відновили – розповідає місцева жителька Наталя Барабаш.

заправка
Наталя Барабаш. Фото: Суспільне Запоріжжя

"За всіма нормами тут не належить будувати такі підприємства. Взагалі розташовувати на території близько до будинку, до виходу з бомбосховища, ось вихід. Тут газорозподілювач, тут комунікації проходять", – каже вона.

Під час зйомок 23 серпня журналісти Суспільного Запоріжжя зустріли поруч із будівельним майданчиком представників концерну "Міські теплові мережі". За словами майстра Сергія Лапіна, робітники пошкодили підземний кабель.

заправка
Сергій Лапін. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Приїхали люди, без погодження, без нічого почали копати на кабельній трасі, котра проходить по Металургів, 32 на котельню, котра живить повністю весь район і забезпечує гарячою водою і тепловою енергією. Вони буром свердлили таким великим, а тепер ми відновлюємо наше господарство, що на балансі теплових мереж, кабельні лінії", – каже він.

заправка
Фото: Суспільне Запоріжжя

26 серпня будівельники викликали поліцію – місцеві жителі протестували, перешкоджали роботам.

"Вони всі кажуть, що це буде офісна будова або торговельний центр, або, як приїхав власник, коли показувати документи, в нас вже є третя версія – це буде торговельно-розважальний центр. Коли ми почали питати, скільки поверхів там і взагалі – один поверх. Не власник, вони називають себе представники власників. Я не знаю, як їх звуть. Цього ж дня на зустріч із жителями навколишніх будинків приїхали представники районної адміністрації по Дніпровському району", – каже Інна Гунько.

заправка
Фото: Суспільне Запоріжжя

У коментарі Суспільному заступник голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району Геннадій Твердохлібов повідомив, що дійсно згідно з наявною інформацією, земельна ділянка значиться у власності ТОВ "АВТО ВОШ".

"Ми цю інформацію будемо перевіряти, чи дійсно вона знаходиться у них, або вони її перепродали чи здали в оренду. Ми будемо зустрічатися з відповідними компетентними органами, які надавали чи не надавали – будемо з'ясовувати це питання, дозвільні документи. А саме на початок виконання будівельних або підготовчих робіт за даною адресою. Також перевіримо в департаменті архітектури та містобудування факт наявності містобудівних умов та обмежень", – сказав

У разі відсутності дозвільних документів, адміністрація району обіцяє звернутися до правоохоронних органів, зазначив Геннадій Твердохлібов.

Прокоментувати ситуацію щодо законності будівництва, журналісти Суспільного Запоріжжя звернулися з інформаційним запитом до товариства з обмеженою відповідальністю "АВТО ВОШ".

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок