На Волині завершується збір ранніх зернових і зернобобових культур

На Волині завершується збір ранніх зернових і зернобобових культур

Станом на кінець серпня на Волині зібрали зернові на 247 тисячах гектарів, це 97 відсотків від загальнообласної посівної площі зернових, - повідомили в управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Намолотили 1084 тисяч тонн зернових при середній урожайності 44 ц/га, в тому числі пшеницю озиму і яру обмолотили на площі 155 тисяч гектарів, а це 95 відсотків від посівів, зібрали понад 790 тисяч тонн, середня урожайність склала 51 ц/га.

Овес зібрали на площі 35 тисяч гектарів, намолотили 85 тисяч тонн. Завершили збір ячменю озимого і ярого з площі 31 тисяча гектарів, намолотили 140 тисяч тонн, при середній урожайності 45 ц/га.

Жита зібрали 57 тисяч тонн з 18 тисяч гектарів площі посівів, при середній урожайності 32 ц/га.

Поточний рівень урожайності зернових культур дає підстави розраховувати на валових збір на рівні минулого року, орієнтовно 1,4 мільйона тонн, йдеться у повідомленні.

Окрім того, нині в області активно триває посів озимого ріпаку. Уже посіяли близько 30 тисяч гектарів цієї сільськогосподарської культури або 60 % до намірів.

Що відомо

  • Волинські аграрії надають допомогу іншим регіонам. Борошномельні підприємства мають борошно в достатній кількості.
  • Цього року на Волині посіяли 323 тисячі гектари зернових.
  • Весняна посівна на Волині завершилася в травні. Через погодні умови посівну почали пізніше. Більшість волинських аграріїв запаслись пальним ще до повномасштабної війни.

На початок