За прогнозами Національного банку України, ціни на харчові продукти до кінця 2022 року зростуть на 31%. Інфляція відбувається через подорожчання цін на овочі, фрукти та крупи. А наступного року очікують стрибок цін ще на 20 відсотків.
Про це розповів Суспільному директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський.
"Інфляція все одно залишиться високою наступного року, відповідно до прогнозу національного банку — це 21%", — заяви Лепушинський.
Він додав, що в 2024 році темпи зростання цін знизяться нижче 10%.
"Тобто буде дещо понад 9% і основний чинник, який допоможе стримувати інфляцію це подолання ворога”, — додав він.
Наприклад, гречка українського виробника за пів року здорожчала вдвічі: зараз крупа коштує від 90 до 109 гривень за кілограм. Причини: скорочення постачання, оскільки везли її постачали, зокрема, з Росії та Казахстану та ажіотажний попит, розповів Суспільному директор департаменту захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби Сергій Кияниченко.
"На таку продукцію як гречка впливають теж такі чинники як підвищення вартості виробництва, і попит. Не треба забувати що гречка у нас є об'єктом підвищеного попиту", — каже Кияниченко.
Крім того, цієї осені можуть здорожчати хліб, цукор, сіль та м'ясо молочну продукцію.
Читайте також
На Дніпропетровщині здешевшали сезонні овочі, але надалі ціни на харчі зростуть. Коментар експерта
Яйця здорожчали, одяг — подешевшав: як змінились ціни на Рівненщині у липні — дані статистики
Найбільше здорожчали яйця: як за місяць змінились ціна на Волині