Індія вперше проголосувала проти РФ в Радбезі ООН

Індія вперше проголосувала проти РФ в Радбезі ООН

Індія вперше проголосувала проти РФ в Радбезі ООН
Президент України Володимир Зеленський звертається до учасників засідання Ради Безпеки ООН щодо загроз міжнародному миру та безпеці в середу, 24 серпня 2022 р. Фото: АР

У середу, 24 серпня, Індія вперше з початку війни в Україні проголосувала проти Росії під час "процедурного голосування" у Раді безпеки ООН щодо України. Про це повідомляє видання The Hindu.

Як зазначає видання, Радбез ООН запросив президента України Володимира Зеленського виступити на зустрічі за допомогою відеозв'язку. На початку засідання постпред Росії Василь Небензя ініціював процедурне голосування щодо участі Зеленського в засіданні РБ ООН.

За словами Небензі, Росія не проти заслухати президента України, але Зеленський має бути особисто присутній на засіданні Радбезу.

Індія і ще 12 країн, з 15 країн-членів РБ ООН, не підтримали пропозицію постпреда РФ, а Китай утримався.

Видання зазначає, що досі Нью-Делі утримувався в Раді Безпеки ООН у голосуваннях щодо України. Індія також неодноразово закликала Україну та РФ "повернутися на шлях дипломатії та діалогу", а також висловлювала підтримку всім дипломатичним зусиллям щодо припинення війни.

Зараз Індія є непостійним членом РБ ООН терміном на два роки, який закінчується у грудні.

Що відомо

  • 5 квітня на засідання Радбезу ООН Індія заявила, що "недвозначно засуджує" вбивства в Бучі і підтримує заклик до незалежного розслідування "глибоко тривожних повідомлень". Це було найрішучішою заявою країни щодо вторгнення РФ з початку війни.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 183. Текстовий онлайн

На початок