Норвегія і Британія передадуть Україні мікродрони-розвідники

Норвегія і Британія передадуть Україні мікродрони-розвідники

Норвегія і Британія передадуть Україні мікродрони-розвідники
Мікродрон Black Hornet. Фото: UK Ministry of Defence

Норвегія і Велика Британія спільно закуплять і передадуть Збройним силам України мікродрони-розвідники Black Hornet для допомоги у війні з Росією. Про це повідомляє Міноборони Норвегії.

У пакет допомоги входять системи Black Hornet із запчастинами, транспортом і навчанням. Програма фінансуватиметься британським фондом, в який Норвегія вклала 400 млн норвезьких крон. Загальна вартість дронів до 90 млн норвезьких крон (9,3 млн доларів).

Розроблений в Норвегії безпілотник використовується в низці країн, включаючи США і Велику Британію. Безпілотник використовується для розвідки та ідентифікації цілей.

За словами Міністра оборони Норвегії Бьорна Арілда Грама, він простий в експлуатації, надійний в залежності від умов, його важко виявити і він особливо добре підходить для ведення бойових дій в міських умовах.

У Міноборони Норвегіїі зазначили, що ще 100 млн норвезьких крон витратять на закупівлю системи захисту від дронів Nightfighter від британської SteelRock Technologies.

Steelrock Nightfighter — це портативна система, що забезпечує захист від дронів шляхом ефективного глушіння. Система особливо підходить для захисту невеликих патрулів, артилерійських позицій та інших важливих ресурсів.

За словами міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса, ці новаторські безпілотники дадуть українським солдатам важливу перевагу в боротьбі за захист своєї країни від жорстокого і нічим не спровокованого вторгнення Путіна.

Black Hornet складається з двох дронів, зарядки і планшета управління. Маса комплекту складає 1,3 кг. Літальний апарат важить близько 33 г, а його довжина – менше ніж 17 см. Дрон обладнаний HD-відеокамерами, тепловізором та GPS-датчиком. Призначені для розвідки на дистанції до одного-двох кілометрів. Весь комплект обладнання упакований у спеціальний кейс, що міститься в армійському наплічнику.

Що відомо

  • Наприкінці травня уряд Норвегії ухвалив рішення, відповідно до якого країна почне приймати на лікування поранених українських військових.
  • На початку червня Норвегія передала Україні 22 самохідні гаубиці М109, включаючи боєприпаси до них, запасні частини та інше спорядження.
  • 30 липня стало відомо, що Норвегія передала Україні 14 броньованих автомобілів Iveco LAV III.
  • Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що Норвегія та Сполучені Штати Америки нададуть більше військової допомоги для потреб України.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 182. Текстовий онлайн

На початок