Як працюють під час карантину ринки в Енергодарі

Як працюють під час карантину ринки в Енергодарі

Як працюють під час карантину ринки в Енергодарі

Закриті ворота, зачинені прилавки, відсутні потенційні покупці. Так нині виглядає ринок «Райдужний» у місті Енергодар Запорізької області. Рішення про припинення його роботи ухвалили на засіданні міського оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації. Відповідне протокол опублікований на сайті Енергодарської міської ради.

Меркурій - V

"Меркурій - V"

У місті є ще один ринок – «Меркурій-V». На період карантину його не закрили, а лише ухвалили рішення про посилення на ньому профілактичних заходів. За словами начальниці управління економіки Енергодарської міськради Олени Овчатової, «Меркурій -5» - це торгівельний центр, який виконує функції ринку. Таке трактування наявне і у протоколі.

Олена Овчатова, начальниця управління економіки Енергодарської міськрадиФОТО: https://en-media.tv/

Олена Овчатова, начальниця управління економіки Енергодарської міськради

«Забороняється торгівля всіма видами товарів, крім продуктових, продуктів харчування. Тобто, товари першої необхідності, які дозволені, да, сьогодні магазинам працювати. Крім того, обов’язковий пропускний режим через один вхід-вихід на територію торгівельного центру «Меркурій-5». Значить, з обов’язковим проведенням термометрії кожному входящему, як продавцю так і покупцю. Забороняється вхід без засобів індивідуального захисту, ну, мається на увазі маски. Та дотримання норм перебування – одна особа на 20 кв.м», - каже начальниця управління економіки Енергодарської міської ради Олена Овчатова.

Як працюють під час карантину ринки в Енергодарі

Як працюють під час карантину ринки в Енергодарі

Також, за словами Олени Овчатової, раніше було прийняте рішення щодо роботи торгівельного центру. Кожні дві години його працівники дезінфікують торгові приміщення та прилавки, контролюють процес представники лабораторного центру. Щоденно здійснюють нагляд за роботою підприємства працівники управління економіки міськради та поліцейські. Також чиновниця пояснила - рішення не закривати «Меркурій-5» прийняли, аби запобігти повторенню ситуації з дефіцитом продуктів харчування, що склалася в березні.

На підставі постанови Кабміну №211 про запобігання поширенню на території України СOVID-19, органи міської влади закривали ринки. Зокрема, в Енергодарі 17 березня припинили роботу міські ринки «Райдужний» та «Меркурій».

Дмитро Яценко, адвокат

Дмитро Яценко, адвокат

«Далі на якийсь час ринкам дозволяють працювати. Міська рада так само робить публікацію: «дивіться, тепер ринки працюють за певних умов». Після цього головний лікар знову-таки зачиняє ринки через те, що там були порушення. І міська рада знову приймає рішення. І тут вже рішення починає відрізнятися. Тому, що один ринок справді зачиняється, а «Меркурій» вже починає називатися торговим центром. Тоді я подивився, що ж з приватним акціонерним товариством «Меркурій», тому, що думав, можливо, вони змінили організаційно-правову форму чи види діяльності, були наприклад одні - торгівля, а стала – торговий центр», - наголосив адвокат Дмитро Яценко

За словами адвоката Дмитра Яценка, організаційно-правова форма ринку «Райдужний» та «Меркурій - 5» - однакові. Кореспонденти Суспільного уточнили, чому двох з однакових за організаційно-правовою формою підприємств, закрили лише одне.

«Я вам тут вам жодного коментаря не дам з цього приводу. Рішення штабу таке було. Ніхто нічим не аргументував. Просто рішення» - відповіла Олена Овчатова.

Як працюють під час карантину ринки в Енергодарі

Як працюють під час карантину ринки в Енергодарі

Нагадаємо, 13 квітня у Запоріжжі відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області разом зі штабом по боротьбі з коронавірусом. На ньому ухвалили рішення визнати межу міста Енергодар четвертою карантинною зоною. Крім того, на засіданні ухвалили рішення впровадити у місті більш жорсткі заходи щодо обмеження пересування місцевих громадян, а також виїзду чи в’їзду у місто. Окрім Енергодара, до переліку карантинних зон також входить Запоріжжя, Мелітополь та Бердянськ.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди