На Хрещатику в Києві влаштували «парад» знищеної російської техніки. Центральну вулицю столиці заполонили спалені танки, бронемашини, вантажівки та інша техніка.
"Парад "другої армії світу" буде досить масштабним. Але не зовсім таким, яким його уявляли в Кремлі. Натомість тепер його саме таким побачать у всьому світі", – написав у своєму телеграм-каналі радник міністра оборони Олексій Копитько.



Олексій – білорус. Воював у складі одного з підрозділів з початку повномасштабного вторгнення на Київському напрямку, обороняв столицю зі сторони Ірпеня та Бучі. Отримав поранення 3 березня, втратив ногу.
Сьогодні прийшов на Хрещатик. "Ця виставка потрібна, щоб люди розуміли що йде війна" – каже чоловік, – "Не можна ж тільки зі ЗМІ дізнаватись про війну, корисно побачити все на власні очі".
Додає, що не вистачає ще російських сухпайків і іншої дрібноти побутової, яку вони розкидували у місцях розташування.
"Мені цікаво на це все дивитись, як людині, яка частину цієї техніки спалила" – каже Олексій.

Аліна прийшла подивитись на виставку з цікавості. Але, каже, ця вся техніка не має стояти у центрі міста. "Усе, що тут стоїть, це труни, труни ворогів, – каже жінка. – Діти залізають на техніку, батьки з цього тішаться. Я відійшла, бо мені зле на таке дивитись".
"Не можна тішитися з війни", — додає Аліна: "В мене комок в горлі від цього стоїть, намагаюсь спокійно пройти. Воно має стояти там, де людина цілеспрямовано приходить на таку виставку, а не крематорій посеред міста".
Але, вважає, що з іншого боку це шанс доторкнутись до війни тих, хто ще досі не усвідомив її.





"Багато людей відірвались від реальності, забули, що війна йде, може це їм нагадає" – каже Сергій, який теж приїхав подивитись на виставку. Додає, що згоріла техніка ворога викликає переможні емоції.




Виставку відкриють до Дня незалежності. В той же час масових заходів у столиці в цей день не буде. Київська міської військова адміністрація заборонила збори чи мітинги та з великим скупченням людей через разгрозу ракетних обстрілів, провокацій та іншої небезпеки під час війни.



Читайте також
Як відзначатимуть День незалежності України-2022. План заходів