Україна отримає гроші для розчищення завалів і відновлення критичної інфраструктури

Україна отримає гроші для розчищення завалів і відновлення критичної інфраструктури

Україна отримає гроші для розчищення завалів і відновлення критичної інфраструктури
Українські військові ідуть зруйнованим мостом в Ірпені, 20 квітня 2022 року. Фото: АР

Європейський Союз уклав угоду із Програмою розвитку ООН (ПРООН) про виділення 21 мільйона доларів, які спрямують на розчищення завалів інфраструктури та будівель, зруйнованих внаслідок російського вторгнення.

Про це повідомляє пресслужба Програми розвитку ООН.

"Європейська комісія надасть 21 мільйон доларів США Програмі розвитку ООН (ПРООН) для підтримки розчищення завалів від зруйнованої інфраструктури, будівель і будинків, які часто містять вибухонебезпечні предмети", — йдеться у повідомленні.

В організації додали, що кошти також будуть використані для виявлення та ліквідації екологічних загроз, ремонту, відновлення та/або придбання стратегічних елементів інфраструктури для постраждалих районів — трансформаторів, теплових пунктів, водяних насосів, труб тепло- і водопостачання, систем знезараження води, а також обладнання для постачання відновлюваної енергії.

За словами виконувачки обов'язків Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані, проєкт з відновлення особливо важливий для районів, де проживає велика кількість внутрішніх переселенців та родин, які повертаються додому.

"Швидкий ремонт критичної інфраструктури в районах, які постраждали від війни, є першочерговим, особливо в умовах, коли насувається сувора зима. Цей проєкт спрямовано на відновлення об’єктів електро- та водопостачання, а також  теплопостачання. Це життєво важливі послуги, які забезпечують мешканцям гідне життя та комфорт. Ми повинні працювати з Урядом і місцевою владою, щоб прискорити такі зусилля з відновлення", — зауважила посадовиця.

Проєкт є невід’ємною частиною Програми підвищення стійкості та відновлення ПРООН, започаткованої у квітні 2022 року для підтримки уряду України, зміцнення основних органів управління та реагування на надзвичайні ситуації, надання життєво важливих державних послуг і захисту життя населення.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 176. Текстовий онлайн

На початок