"Батальйон Монако": Столар пояснив, як опинився за кордоном під час війни

"Батальйон Монако": Столар пояснив, як опинився за кордоном під час війни

Ексклюзивно
"Батальйон Монако": Столар пояснив, як опинився за кордоном під час війни
Фото: УНІАН

Суспільне спробувало зв’язатись із депутатами, що стали фігурантами розслідування "Української правди" про "VIP-біженців", які під час війни перебувають на Лазурному березі Франції. Більшість із них відмовились від спілкування, однак екснардеп від ОПЗЖ Вадим Столар заявив, що виїхав за кордон ще до початку російського вторгнення та нині активно займається благодійністю.

Серед учасників розслідування УП виявилися четверо чинних народних депутатів, колишньої фракції ОПЗЖ: Григорій Суркіс, Вадим Столар, Ігор Абрамович та Сергій Льовочкін. Суспільне зв’язалося з народними депутатами для отримання їх позиції щодо відсутності нардепів в Україні в період воєнного стану та виконанням ними обов’язків народних депутатів.

Вадим Столар

За даними Української Правди, Вадим Столар живе у маєтку в Ніцці. У коментарі Суспільному нардеп сказав, що виїхав ще до початку повномасштабного вторгнення, нині ж через власний благодійний фонд та фонд Future For Ukraine займається допомогою для ЗСУ, мешканців небезпечних районів та родин учасників бойових дій.

“Ваші питання як раз застали мене у Варшаві на відкритті дитячого хаба Child Hub, який прийматиме до 200 дітей-біженців з України щодня. Я можу розповісти докладніше, якщо вас це цікавить і ви дійсно хочете знати об’єктивну інформацію", — зауважив Столар.

На запитання про виконання парламентських обов’язків Столар повідомив, що: "Сьогодні моє єдине завдання як депутата — об’єднатися навколо держави та Президента, аби разом із усіма українцями допомагати ЗСУ та людям у гарячих точках заради перемоги над ворогом".

За словами нардепа, фонди, з якими він співпрацює, вже витратили понад 150 мільйонів гривень. Проживання у Ніцці Столар оплачує з власних заощаджень, зазначивши, що після початку війни він заплатив майже 25 мільйонів гривень податків і зборів.

Григорій Суркіс

За даними УП, родина нардепа від ОПЗЖ Григорія Суркіса перебуває в Монте-Карло, та проживає у п’ятизірковому готелі Monte-Carlo Bay. Річна оренда таких апартаментів коштує близько 2 мільйонів євро.

Суспільне зателефонувало за номером Григорія Суркіса, та слухавку підняв чоловік, який відмовився представитися.

"Якщо вам потрібен Григорій Михайлович, то його немає на цьому телефоні. Я вам нічого не можу сказати, де він був і що робив, у мене просто зараз цей телефон", — зазначив він.

У коментарі Суспільному автор розслідування Михайло Ткач сказав, що Григорій Суркіс ніколи не бере слухавку, а віддає телефон для спілкування охоронцю, який приймає запити і вирішує, чи передавати їх нардепу.

Льовочкін та Абрамович

Сергій Льовочкін, за даними УП, проживає у неподалік від Ніцци в муніципалітеті Сен-Жан-Кап-Ферра. На дзвінки Суспільного нардеп не відповів та проігнорував повідомлення у месенджері. Співголова депутатської групи "Відновлення України" Ігор Абрамович за останні пів року не відвідав жодного засідання парламенту. Суспільне намагається отримати коментар народного депутата. Згідно з розслідуванням, він, як Льовочкін проживає у Сен-Жан-Кап-Ферра. За адресою, де мешкає Абрамович, зареєстрована фірма російського банкіра Бориса Давлетьярова.

За словами автора розслідування Михайла Ткача, герої матеріалу занепокоєні увагою до їхнього місця проживання у Франції та не були готові, що за ними можуть слідкувати поза Україною.

"Всі дуже напружені. У них було відчуття, що там це неможливо, і зараз у них це відчуття забрали. І з того, що ми бачили, вони дійсно там почуваються, якщо можна так сказати, у певній безпеці і не думають про те, що вони можуть потрапити в об’єктив камер, що хтось їх буде фотографувати, знімати", — зазначив він.

Ткач каже, ніхто з показаних на відео фігурантів розслідування не зв’язувався з ним.

"Їхня позиція, мені здається, на відео. Запитати в них, чому вони під час війни живуть в Монако? Їздять на автівках, які коштують понад 100 тисяч доларів? Мені здається, це вже позиція. І власне питань до тих людей у мене, як у журналіста, як у громадянина є питання, а як у журналіста — я все побачив".

Що відомо

  • Раніше "Українська правда" оприлюднила журналістське розслідування, проведене співробітниками видання на Лазурному березі Франції. У ньому зазначається, що на тлі війни в Україні у Монако, Монте-Карло та Ніцці облаштувалися десятки "VIP-біженців" — українських бізнесменів та політиків.
  • Зокрема, журналісти виявили, що на узбережжі знайшли прихисток бізнесмен Костянтин Жеваго, брати Ігор та Григорій Суркіси, забудовник Вадим Єрмолаєв, забудовник та депутат Київради Вадим Столар та інші. Деякі з таких "біженців" перебувають у розшуку.
  • 17 серпня стало відомо, що працівники ДБР розпочали досудове розслідування за фактом, оприлюдненим у журналістському розслідуванні "Української правди" щодо виїзду до Монако десятків українських бізнесменів та політиків всупереч тому, що вони є військовозобов'язаними.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 175. Текстовий онлайн

На початок