"Взяв у кишеню і голодним не буде": у селі на Вінниччині напекли три тонни печива для захисників

"Взяв у кишеню і голодним не буде": у селі на Вінниччині напекли три тонни печива для захисників

"Взяв у кишеню і голодним не буде": у селі на Вінниччині напекли три тонни печива для захисників
Фото: Суспільне Вінниця

Майже три тонни печива для військових напекли чотири жительки села Сьомаки Жмеринського району на Вінниччині. Збираються щосереди в одному з приватних будинків. Працюють з восьмої ранку й до пізнього вечора.

Продуктами та грошима допомагають місцеві. Доставляють випічку вінницькі волонтери.

"Внутрішній голос підказав, що щось треба робити. Хтось за зброю береться, хтось в церкві молитву читає. Ми таким чином вирішили допомогти нашим воїнам, щоб вони відчули нашу підтримку, материнське тепло і аромат своєї хати", — говорить волонтерка Олена Денисюк.

За тісто відповідає Тетяна Стемпель. Жінка працює кухарем у місцевій школі. За день вона замішує до півтора мішка борошна. Випікають два види печива — медове та пісочне. Воно довго не черствіє. Якщо засохне, можна розмочити в чаєві чи каві.

"Медове, бо воно довше стоїть. Мед, як консервант. Пісочне теж довго стоїть. На маслі випікаємо, на смальцеві. Взяв в кишеню воїн, водою запив і вже голодним не буде", —каже Тетяна Стемпель.

Три тонни печива для захисників напекли четверо жінок на Вінниччині
Фото: Суспільне Вінниця

Вчителі Олена Денисюк та Лариса Карчевська формують печиво.

"Печиво — такий продукт, що його можна і в кишеню покласти. Він довго зберігається. Здається, печиво — це щось таке дитяче. Як талісман. Щоразу вибираємо інші форми. Це допомагає нам зосередитися на цій роботі і забути про погані події, які відбуваються", — говорить Олена Денисюк

За випікання відповідає Наталія Цегвінцева. Готовність печива жінка визначає за кольором.

"Я біля духовок. Поки вони там, вони сюди ні, бо не знають як включати. Тут по таймеру. Ми їх по 10 раз перекручуємо, бо ж цілий день печуть і навіть не вимикаються", — каже Наталія Цегвінцева.

Жінки почали працювати з 5 березня. За цей час напекли майже три тони печива.

"Спочатку пекли в шкільній їдальні по 60-70 кг. Збиралися двічі на тиждень. Це міг бути вівторок і четвер, чи середа і п'ятниця. Навіть в суботу випікали", — розповідає Лариса Карчевська.

Згодом жінки облаштувалися в будинку Віталія Кабалюка. Він возить печиво волонтерам з організації "Загартовані серця" у Вінницю, вони — українським воїнам. Ця ж організація допомагає із продуктами.

"Продуктами допомагає наша діаспора у Польщі. Прислала борошно фонду "Загартовані серця". А він вже надав нам. Місцеві також приносять борошно, яйця, кисле молоко. Тут ви його можете побачити. Тому наше печиво таке запашне, бо на селянському молоці зроблено. Мед надають у селі Людавка. Там велика пасіка", — говорить Віталій Кабалюк.

За словами волонтерок, хочуть уже пекти печиво для перемоги.

Читайте також

  • Пес Патрон та українська символіка: у Вінниці навчалися розписувати футболки
  • Вінничанка створює картини на одязі
На початок