Могла бути більшою: У Мінфіні вважають некритичними 22,2% інфляції в Україні

Могла бути більшою: У Мінфіні вважають некритичними 22,2% інфляції в Україні

Могла бути більшою: У Мінфіні вважають некритичними 22,2% інфляції в Україні
. Міністр фінансів України Сергій Марченко. Фото: Суспільне

Інфляція в Україні є досить високою, але не критичною для країни, яка воює. Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

"Інфляція є досить високою, якщо порівнювати з довоєнним станом. Якщо порівнювати з іншими країнами – Європою, США, де інфляція наближається до десятивідсоткових показників, то наша інфляція в 22,2% не є такою критичною. Тобто це не є інфляція, яка могла бути у країні, яка воює", — сказав він.

За словами міністра, зовнішні умови зараз такі, що, навіть якби не було війни, інфляція в Україні все одно була б високою.

"Розриви ланцюгів постачання, високі ціни на паливо – це все чинники, які сформувались ззовні. І ми як і інші країни вимушені це нормально сприймати", — зазначив Марченко.

Водночас він наголосив, що в Україні не все так неперспективно і пригнічено.

"Є розуміння, що бізнес порівняно з початковою стадією війни зараз більш гнучкий і адаптується. Більша частина бізнесу намагається відновити свої обсяги виробництва, продажі і працювати. Я більше у цьому бачу позитиву", — сказав міністр.

За його словами, рівень споживання залишився на досить високому рівні попри те, що багато людей поїхало з України.

"І це також рухає економіку і економічні процеси. Так, ми втратили від 5 до 9 мільйонів потенційних споживачів, але це все одно не зупинило економічні процеси", — зазначив Марченко.

Що відомо

  • Через повномасштабну війну Росії в Україні Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз зростання світової економіки. Війна серйозно уповільнить відновлення світової економіки, уповільнить зростання і ще більше підвищить інфляцію.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у травні заявив, що в Україні до кінця року інфляція зросте до 20%, але це нормально на час воєнного стану.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 173. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок