На окупованій Луганщині зростають ціни на товари

На окупованій Луганщині зростають ціни на товари

На окупованій Луганщині зростають ціни на товари
. Ціни на продукти в окупованій Луганщині. Фото: Telegram / Старобільськ. Life

Жителі тимчасово окупованої Луганщини у соцмережах пишуть про зростання цін на всі товари — їжу та промтовари. За підрахунками жителів непідконтрольних територій, у середньому на 10-20% подорожчали продукти, а найбільше додала у вартості побутова хімія. У деяких містах, наприклад шампуні продають дорожче у 4-5 разів, у порівнянні з початком лютого.

"Зараз придбати шампунь, який до 24 лютого коштував 50 гривень можна щонайменше за 200-250 гривень", — розповідає жителька одного з окупованих міст півночі Луганщини Оксана. За останній місяць ціни на сир, ковбасу, масло зросли від 20 до 60 гривень. Хліб зараз можна придбати від 15-18 гривень у місцевих виробників до 25 привозний".

Оксана додала, що людям доводиться їхати до інших міст у пошуках дешевих продуктів.

"Тепер до Старобільська чи Сватового приїздять до магазинів із Сєвєродонецька та Лисичанська, Борової та Куп'янська Харківської області. А от до війни все було навпаки...", — зазначила жінка.

На окупованій Луганщині зростають ціни на товари
Ціни на овочі та цукерки на окупованій Луганщині. Фото: Telegram / Старобільськ. Life.

Однією із причин зростання цін стала примусова мобілізація в ОРДЛО, повідомляють "Старобільські новини".

"Це обумовлено закриттям гуртових баз через нестачу водіїв, експедиторів, торгових представників, які масово покидають окуповану територію. Працівників намагаються заманювати, видають так звані "жовті квитки", які повинні звільняти від мобілізації, але й ці папірці не є аргументом для працівників військкоматів", – йдеться у повідомленні.

Також серед можливих причин росту цін підвищення з 1 липня пенсій. За інформацією пропагандистських видань, про підвищення пенсій 12 серпня повідомив "уряд ЛНР". До цього мінімальна виплата пенсіонерам становила 7800 рублів (5200 гривень).

Що відомо

  • Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що станом на червень споживчий кошик на тимчасово окупованих територіях на 40% дорожчий аніж у вільній Україні. Зокрема, картопля дорожча на 45,44%, олія соняшникова – на 44,95%, цибуля ріпчаста – на 44,47%, яйця курячі – на 42,79%, морква – на 39,99%, курка – на 39,36%, свинина – на 31,99%, буряк – на 29,14%, макаронні вироби – на 22,34%.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок