НБУ визнав неплатоспроможним банк "Січ"

НБУ визнав неплатоспроможним банк "Січ"

НБУ визнав неплатоспроможним банк "Січ"
. Фото: УНІАН/Пресслужба НБУ

Правління Національного банку зарахувало АТ "Банк Січ" до категорії неплатоспроможних через те, що фінустанова не виконала у встановлений договором термін своїх зобов’язань перед НБУ за кредитами рефінансування через недостатність коштів.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

"АТ "Банк Січ" не сплатив проценти за користування кредитами рефінансування за липень 2022 року, порушивши умови Генерального кредитного договору, укладеного між банком та Національним банком. Попри наявність ліквідних коштів для сплати відсотків за користування кредитом рефінансування, Спостережна рада та правління банку 29 липня 2022 року ухвалили рішення про їх несплату", — йдеться у повідомленні.

З огляду на несплату відсотків, Національний банк направив фінустанові вимогу щодо необхідності повного дострокового погашення заборгованості за кредитами рефінансування.

"Проте Спостережна рада та правління банку 4 серпня 2022 року ухвалили рішення про неможливість виконання зазначеної вимоги через недостатність коштів. З огляду на це Національний банк 5 серпня був змушений задовольнити свої вимоги за рахунок цінних паперів, що перебували в заставі"

Відтак на підставі невиконання зобов’язань перед кредитором через брак ліквідності та відповідно до статті 76 закону України "Про банки і банківську діяльність" НБУ відніс банк "Січ" до категорії неплатоспроможних.

У Нацбанку додали, що діяльність фінустанови характеризувалася неякісною системою корпоративного управління, неефективною бізнес-моделлю та здійсненням ризикових операцій, що підтверджується збитковою діяльністю й негативною динамікою нормативів капіталу банку.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 167. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок