"Ісламський Джихад" порушив перемир’я з Ізраїлем

"Ісламський Джихад" порушив перемир’я з Ізраїлем

"Ісламський Джихад" порушив перемир’я з Ізраїлем
Ракети, випущені палестинськими бойовиками по Ізраїлю в місті Газа, 5 серпня 2022 року. Фото: AP

Радикальне угруповання "Ісламський Джихад" двічі порушило перемир'я, укладене з ізраїльською стороною, невдовзі після того, як угода набула чинності.

Про це повідомляє The Times of Israel.

Як зазначається, угруповання здійснило перший обстріл лише за 7 хвилин після угоди. Повітряна тривога була оголошена у Сдероті, селищах Цохар, Охад, Барі, Аміоз. Тут спрацювала система "Залізний купол".

Другий обстріл відбувся за 20 хвилин після перемир’я.

Раніше Ізраїль та палестинський рух "Ісламський джихад" домовилися про режим припинення вогню за посередництва Єгипту. Домовленість мала набути чинності 7 серпня о 23:30. При цьому Ізраїль залишав за собою право застосувати силу у разі порушення режиму.

Що відомо

  • Радикальне угруповання "Палестинський ісламський джихад" (PIJ) частково співпрацює з ХАМАС, є одним із найсильніших угруповань, які діють у Секторі Гази. Їх підтримує Іран, також мають штаб-квартиру в Дамаску (Сирія).
  • Ракетні удари по Ізраїлю 5 серпня стали відповіддю на операцію "Світанок", розпочату Армією оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) проти "Ісламського джихаду". Попри сотню ракет, випущені по Ізраїлю угрупованням "Ісламський джихад", жодного прямого влучання на території країни не зафіксовано. Представник ЦАХАЛу заявив 6 серпня, що повітряна операція у Секторі Гази триватиме тиждень.
  • У 2019-му році "Ісламський джихад" випустив у бік Ізраїлю 450 ракет. Це було відповіддю на ліквідацію Армєю оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) тодішнього лідера "Ісламського джихаду" Баха Абу Аль-Ата під час операції "Чорний пояс".
  • Сектор Гази є одним з найбільш густонаселених регіонів світу і через закриті кордони з Ізраїлем та Єгиптом на півдні та сході та Середземним морем на Заході економічно фактично ізольований.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок