Ситуація на світовому енергоринку залишається небезпечною — Зеленський

Ситуація на світовому енергоринку залишається небезпечною — Зеленський

Ситуація на світовому енергоринку залишається небезпечною — Зеленський
Президент України Володимир Зеленський, фото: УНІАН

У світу з’явився шанс уникнути продовольчої кризи завдяки розблокуванню українських портів, однак ситуація в області енергетики лишається далекою від стабілізації.

Про це у відеозверненні 5 серпня заявив президент Володимир Зеленський.

"На енергоринку і особливо для європейських споживачів, ситуація продовжує бути дуже небезпечною через цинічний і прорахований газовий шантаж Росії. Замість того, щоб постачати газ на територію Європи згідно з контрактами, Росія навіть просто спалює його – і вже не один тиждень", — зазначив він.

Гарант переконаний, що РФ прагне зростання цін у Європі, щоб звичайні європейці ще більше постраждали, й мешканцям континенту було ще складніше підготуватися до зими.

"Це — прояв свідомої антиєвропейської політики, антилюдської політики Росії і наслідок старих помилок європейців, які не хотіли бачити, що "Газпром", російські газопроводи в обхід України — це така ж зброя для Росії, як танки, як артилерія, а мішень для них — кожен з нас, кожен в Європі", — підкреслив Володимир Зеленський.

Політик закликав Європу спільно захищатися від російської загрози, готуватися до нового опалювального сезону та відповідати на будь-які провокації Росії в енергосфері. Також президент вважає за необхідне посилювати антиросійські санкції й конфіскувати російські активи.

Зеленський додав, що росіяни створили чергову надзвичайно ризиковану ситуацію для Європи, двічі за день обстрілявши Запорізьку АЕС.

Це — найбільша атомна станція на нашому континенті. І будь-які обстріли цього обʼєкту — це відвертий, зухвалий злочин, акт терору. Росія повинна нести відповідальність вже за сам факт створення загрози АЕС. І це не тільки ще один аргумент на користь визнання Росії державою-спонсором тероризму. Це аргумент і на користь того, щоб застосувати жорсткі санкції проти всієї російської атомної галузі – від Росатому до усіх пов’язаних компаній і осіб. Це суто питання безпеки. Той, хто створює ядерні загрози для інших народів, сам точно не здатний безпечно використовувати атомні технології", — наголосив президент.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 163. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок