"Ми знижуємо темп війни, але це не вирішує головної проблеми" — керівник центру безпеки

"Ми знижуємо темп війни, але це не вирішує головної проблеми" — керівник центру безпеки

"Ми знижуємо темп війни, але це не вирішує головної проблеми" — керівник центру безпеки
Запуск ракет по цілях російської армії з систем HIMARS, фото: штаб ООС

Ударами по складах російського озброєння ЗСУ вдалося сповільнити постачання РФ та знизити інтенсивність та темп війни, вважає керівник Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан.

Про це він заявив, коментуючи ситуацію на фронті, в ефірі "Українського радіо".

"Росіяни не можуть не реагувати на наші далекобійні реактивні снаряди, тому вже збільшується шлях підводу їхнього постачання: палива, техніки, набоїв. Тому знижуються темпи обстрілів, вони вже не можуть випускати 40-60 тисяч снарядів на добу, як раніше. Також росіяни мусять розпорошувати розташування своїх складів, не можуть накопичувати все в одному місці", — вважає експерт з безпеки.

Крім того, Кузан зазначив, що росіяни сповільнили просування на Донбасі: по лінії Соледар-Бахмут вони досі не можуть дійти до укріплень української армії. "Вся російська армія, її танки та артилерія вперлися в кілька сіл та невеличних містечок на сході Донеччини. Плюс зараз вони розуміють, що фактично провалюється оборона на Півдні. Наші ЗСУ акуратно “нарізають” і звільняють один за одним населені пункти. Тому зараз росіяни намагаються якось врятувати ситуацію".

"Це відбувається тому, що ми ефективно знищуємо їхні склади. Ми сповільнюємо постачання на передову їхнім підрозділам, ми знижуємо темп війни, хоча, звісно, це не вирішує головної проблеми. До перемоги іще далеко", — наголошує Сергій Кузан.

За його словами, наразі армія РФ розконсервовує колісну техніку: понад 1500 одиниць вантажівок готують в Росії, щоб відправити до України — аби підвозити людей, техніку, паливо.

Що відомо

  • Упродовж останнього тижня Збройні сили знищили близько 15 російських складів та логістичних баз за допомогою реактивних систем залпового вогню HIMARS та MLRS, повідомив 4 серпня заступник начальника Головного оперативного управління ГШ ЗСУ Олексій Громов.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 163. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок