"Побудова зовсім іншої сім'ї". Експертка розповіла, що буде після скорочення кількості інтернатів

"Побудова зовсім іншої сім'ї". Експертка розповіла, що буде після скорочення кількості інтернатів

Ексклюзивно
"Побудова зовсім іншої сім'ї". Експертка розповіла, що буде після скорочення кількості інтернатів УНІАН

Кабінет Міністрів підтримав скорочення кількості інтернатів на 75% до 2024 року. Урядовці зазначають, що до вказаного часу з 718 інтернатів на території України має лишитися 180. Галина Постолюк, громадська діячка, одна з тих, хто готував стратегію реформи, розповіла Українському радіо, як вдасться скоротити таку кількість закладів, куди будуть направляти дітей, які частково або повністю залишаються без батьківського піклування.

"Йдеться про побудову зовсім іншої системи сім’ї або середовища максимально наближеного до сімейного, де у центрі — дитина", - розповіла директорка представництва благодійної організації “Надія і житло для дітей” Галина Постолюк.

Щодо скорочення кількості інтернатів, то, за словами громадської діячки, йдеться не тільки про їхню кількість, а про "зміну системи догляду й виховання дітей”. Всього в інтернатах України наразі виховується близько 100 тисяч дітей.

Водночас, темпи створення прийомних та патронатних сімей або будинків сімейного типу досить повільні.

“Є багато причин: загальна економічна та соціальна ситуація, невпевненість у майбутньому. Також недостатня інформаційна кампанія, якщо говорити про інститут патронатних вихователів. Ще одна причина, яку я бачу, це — підтримка таких родин: і психологічна, і медична. Батьки стикаються з різними проблемами, бо діти багато що пережили”, - зазначила вона.

Окрім того не вистачає розроблених механізмів фінансової підтримки на рівні послуг громад.

"Адже, все має бути зроблене, щоб діти залишалися в рідних сім’ях, щоб попередити їх вилучення і направлення до інтернатів. Ситуацій є багато, вони різні. Але, в кожному випадку треба боротися за сім’ю. У тих випадках, коли це неможливо, нам потрібно шукати іншу сім’ю”, - пояснила Постолюк.

Що стосується виховання та освіти дітей, які мають особливості здоров’я, то реформа теж передбачає систему догляду за ними. Це мають бути інклюзивні класи та забезпечення транспортом, щоб дитина могла туди їздити.

“У нас більш, ніж 500 закладів системи освіти для дітей з вадами слуху, зору і т.ін. Але, хочу сказати, що є багато випадків, коли діти не мали там перебувати. А перебувають тільки через те, що той заклад розташований у такому-то населеному пункті, і він для дітей з певними порушеннями інтелектуального розвитку", - зазначила Постолюк.

За її словами, часто діти отримують відповідний діагноз, для того, щоб цей інтернат функціонував, "щоб персонал отримував зарплату”.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди