Наскільки популярна "єРобота". В асоціації підприємців розповіли про грантову програму уряду

Наскільки популярна "єРобота". В асоціації підприємців розповіли про грантову програму уряду

Наскільки популярна "єРобота". В асоціації підприємців розповіли про грантову програму уряду
Ілюстративне фото/УНІАН

Приблизно 10% заявок в рамках грантової програми підтримки бізнесу "єРобота" були затверджені. Програма Кабміну стартувала 1 липня. Які гранти на розвиток бізнесу можна отримати від держави і які з програм, запропонованих урядом, стали найбільш популярними — розповів в ефірі "Українського радіо" адвокат, голова правління громадської організації "Асоціація представників малого та середнього бізнесу міста Києва" Максим Тютюнников.

Щоб взяти участь в програмі грантів від уряду треба бути фізичною або юридичною особою-підприємцем. Подати заявку по програмі "єРобота" можна через "Дію", розповідає Максим Тютюнников. Потрібно написати заявку, додати бізнес-план і поставити підпис електронним ключем.

Якщо виконати умови: створити від 3 до 10 робочих місць протягом двох років та сплатити 50% цього гранту у вигляді податків, то грант можна не повертати.

За даними адвоката, найбільше заявок подали підприємці із Київської, Дніпропетровської, Львівської області. Позитивний результат мають 10% з цих заяв, зазначає він.

"Відмови були тим, хто займався економічними злочинами і має неповерненні кредити", — пояснив адвокат.

Уряд надає гранти за кількома напрямками:

  • гранти до 250 тис. грн на будь-який мікробізнес.
  • гранти до 8 млн на розширення та створення підприємств у сфері перероблення.
  • гранти на висадку нових садів (до 400 тис. грн за 1 га) і побудову нових теплиць (до 7 млн грн).
  • гранти для стартапів в ІТ.
  • це гранти на навчання новим навичкам у сфері інформаційних технологій.

"Ці гроші можна використовувати виключно на закупівлю обладнання. Подається бізнес-план, в якому все прораховується, береться рахунок-фактура від виробника або постачальника цього обладнання. Ці кошти напряму виділяються та сплачуються по рахунку. Наприклад, в мікробізнесі можна відкрити фотостудію, шиномонтаж, станцію техобслуговування, перукарню", - розповів представник підприємницької спільноти. За його словами, за кожний напрям відповідає профільне міністерство.

Що відомо

  • Уряд запровадив три програми грантового фінансування бізнесу та аграрної сфери в Україні.Загалом на три програми проєкту "єРобота" держава виділить 16 млрд грн.
  • Нова економічна стратегія уряду "єРобота" стартувала з 1 липня: на порталі "Дія" можна подати заявку на отримання гранту на власний бізнес чи на навчання.
  • Кабмін запустив державну програму "Старт в IT" для українців, які бажають перейти в IT-сферу. Це програма стипендій у розмірі до 30 тис. грн на навчання та отримання навичок молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера. Кошти можна буде витратити лише на оплату школи чи курсів, які визначить Мінцифра.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок