З волонтерства — на фронт: як у харківському спецпідрозділі служить "Карма"

З волонтерства — на фронт: як у харківському спецпідрозділі служить "Карма"

З волонтерства — на фронт: як у харківському спецпідрозділі служить "Карма"
"Карма" долучилася до спецпідрозділу після вторгнення РФ. Фото: Суспільне Харків

Після початку бойових дій на сході 16-річна харків'янка допомагала військовому шпиталю, а у 18 пішла доброволицею на фронт. Нині дівчина з позивним "Карма" служить у спецпідрозділі "Kraken".

Коли почалася війна на Донбасі, "Кармі" було 16. Дівчина розповідає, що тоді вона стала приходити до військового шпиталю у Харкові. А у 18 років опинилася на передовій: "Є певні добровольчі формування, і туди мені вдалося потрапити як медик".

"Ти доводиш на полі, що ти боєць. І все. Гранатомети, кулемети, є досвід роботи з цим певний. Це нормально. Мала на ГЕСавтоматичний гранатомет їхати вчитись 1 березня, але... війна", — говорить вона.

З початком повномасштабного вторгнення "Карма" потрапила до спецпідрозділу "Kraken", за участі якого від окупантів звільняли Питомник, Вільхівку, Руську Лозову. Дівчина служить медикинею, але виконує й бойові задачі.

"Я готуюсь як повноцінний боєць"

"Ми називаємо роботою саме виїзди на завдання, коли ми не на роботі, то більше медик. Коли ми відпочиваємо, готуємось і так далі. Але я готуюсь як повноцінний боєць. Війна не робить поблажок через те, що ти жінка", — каже дівчина.

Батьки "Карми" протягом п’яти років не знали, що вона військова: "Я навчалась в університеті і формально я була на навчанні. А вони про це дізнались минулого року. І вони, звичайно, не дуже були цьому раді".

Після повномасштабного вторгнення рідні прийняли вибір дівчини.

"Зараз це абсолютно інше ставлення. Вони знали, що якщо це почалось, то я вже там", — каже "Карма".

Після перемоги України дівчина хоче створити свою сім'ю, а після того і далі будувати кар'єру у війську.

Читайте також

Житель Руських Тишків під Харковом подолав на милицях чотири країни, щоб вибратися з окупації

На початок