Державні підприємства лісового господарства Житомирщини готові забезпечити паливною деревиною населення та соціальну сферу. Про це в етері Українського радіо Житомир розповів заступник начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Смічик.
За його словами, у лісівників є запаси дров. На них в осінньо-зимовий період настає найбільший попит населення. Через дефіцит газу, варто вже завчасно подбати про запаси паливної деревини.
"Якщо звернутися до підприємств лісового господарства з заявою, то можна отримати консультацію – де і як купити дрова завчасно, – каже Сергій Смічик. – В області працюють 13 державних лісогосподарських підприємств, до складу яких входять 125 лісництв. Всі лісництва нині забезпечені інтернетом, терміналами та касовими апаратами. Працюють і звичайні каси. На сьогодні проблем у виписці паливних дров для населення немає. Людина, яка хоче придбати дрова, має безпосередньо звернутися в лісництво, написати заяву і підписати відповідний договір. Розрахунок відбувається безпосередньо на місцях. Деякі підприємства готові надавати і транспортні послуги з доставкою деревини у двір споживача. Згодом ця функція буде доступною і онлайн".

Державні підприємства намагаються регулювати ціну і тримати її такою, яка вона є.
"Ціна на тверду породу для населення – в межах 800-850 гривень за кубометр, на хвойну породу – 750-800 гривень, – каже Сергій Смічик. – В кожного підприємства є різниця в ціні в межах 20-30 гривень. Я не думаю, що ціна буде зростати. Намагатимемося утримати "золоту середину". Насамперед ми стараємося забезпечити своє населення в межах області. Якщо ж буде залишок паливних дров, то ми не маємо нічого проти того, щоб забезпечити інші регіони. Нині ми надаємо допомогу і військовим, й іншим областям лісоматеріалами".

У лісах Житомирщини діють 20 рейдових груп.
"З першого січня 2022 року вже провели 1 029 рейдів, склали 186 протоколів, – каже Сергій Смічик. – По незаконних рубках – 44 протоколи на 238 кубічних метрів деревини на суму 1 мільйон 937 тисяч гривень. 18 випадків незаконних рубок передали до управління внутрішніх справ, а 12 справ порушила прокуратура області".

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber