На одну земельну ділянку претендують двоє у Сумах: міськрада дала дозвіл обом

На одну земельну ділянку претендують двоє у Сумах: міськрада дала дозвіл обом

На одну земельну ділянку претендують двоє у Сумах: міськрада дала дозвіл обом

У Сумах на одну й ту саму ділянку претендують дві родини. Одна – хоче взяти її у власність (як родина учасника АТО), інша – в оренду, додатком до свого городу.

Сергій Шматенко служить у 58-й окремій механізованій бригаді. Воює на Сході з 2014 року. Два роки тому знайшов, як вільну, земельну ділянку на вулиці Партизанській в Сумах. Тоді ж подав заяву. На 8 сотках хоче збудувати дім. У квітні 2018 року міська рада надала дозвіл Сергію Шматенку на розробку проекту землеустрою. Наступним кроком мало б бути затвердження проєкту та надання дозволу на передачу у власність.

"Земельна комісія не погоджувала мені проєкт землеустрою, щодо відведення земельної ділянки, всіляко затягували це питання. Не хотіли давати у власність цю земельну ділянку під тим приводом, що ця земельна ділянка вже в когось є в оренді. Офіційно, ні в кадастровій карті, і де-інде не було вказано, що ця земельна ділянка є в оренді або у власності", - розповідає Сергій Шматенко, учасник АТО.

8 соток, які вподобав Сергій Шматенко, межують з городом Олени Мякшиної. Живе вона тут більше 30 років, з батьками і дитиною. Ділянку, на яку претендує Сергій, використовує під город.

"Цю ділянку ми купили у 1983 році, разом з цією ділянкою, звісно. Потім ми 10 соток приватизували, а решта документів була втрачена, так вийшло. Але у нас ця ділянка вказана в плані, в книзі БТІ, ми за цю ділянку, по теперішній час, платимо податок", - пояснила мешканка Олена Мякшина.

Депутатська земельна комісія 12 разів розглядала звернення Сергія Шматенка про затвердження його проекту на цю землю.

"У 2018 році, дійсно, було надано учаснику АТО дозвіл на розроблення проєкту землеустрою. Він його розробив і подав на сесію Сумської міськради. Проте, через центр надання адміністративних послуг було також звернення від громадянина Шматенка про надання дозволу на розроблення технічної документації. В інформації, яку ми готували до цього проєкту рішення, що стосується Шматенка, ми зазначали, що вже наданий дозвіл на розроблення проєкту і виносилось, здається наприкінці 2019 року, проєкт рішення про надання у власність учаснику АТО земельної ділянки, проте, не вистачило голосів", - розповів телефоном директор департаменту ресурсних платежів Сумської міськради Юрій Клименко.

Під час карантину, 4 квітня цього року, міськрада дала згоду на розроблення техдокументації на цю ділянку батьку пані Олени - Павлу Мякшину. За словами Юрія Клименка, ініціатором проєкту рішення була депутатська земельна комісія.

"Я противник того, щоб по два дозволи давати, хоча були у нас такі варіанти, коли приходили і говорили: дозволів можна давати стільки, скільки люди попросять, а хто перший розробить документацію, це вже залежить від оперативності того, хто буде розробляти, чи від проєктанта, але не знаю, як у цій ситуації бути", - сказав заступник голови земельної комісії Сумської міськради Василь Гончаров.

"Невпорядкованість кадастру нашого призводить до певних суперечок між учасниками АТО та громадянами. По всіх реєстрах земля пуста. Коли учасник АТО звертається, потрапляє, наприклад, на спадщину, яку іще не встигли оформити, чи ще щось, і виникають суперечки", - коментує ситуацію заступник голови спілки ветеранів АТО Сумщини Олег Литовченко.

На публічній кадастровій карті - власність ділянки не визначена. Поруч - річка Псел, на іншому березі – ліс. На коментар управління держгеокадастру в Сумській області щодо актуальності інформації в кадастровій карті ми чекаємо.

Сумський окружний адміністративний суд 19 березня цього року задовольнив позов Сергія Шматенка до Сумської міськради - зобов’язав міськраду повторно винести на розгляд чергової сесії проєкт землеустрою, та передати землю йому у власність. До 19 квітня міськрада може ще подати апеляцію.

Автор - Ігор Стрельцов

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди