На території очисних споруд поблизу села Липляни запрацювала нова мобільна станція зневоднення, яку придбали в кредит. Це обладнання має частково вирішити проблему неприємних запахів у Луцьку, – розповіла Суспільному головна технологиня Луцького водоканалу Віта Харчева.
Тепер увесь мул з очисних споруд буде відкачуватися в спеціальний резервуар та перероблятимуться в установці.

Досі залишковий мул від стоків, що заходять на очисні споруди, залишався протягом двох років до часу його повного висихання. З встановленням цього обладнання, цей процес пришвидшився.

"Традиційна технологія передбачає зневоднення на великих площах за рахунок природнього осідання і випаровування води і цей процес триває роками. За цією технологією ми швидко, в межах чотирьох годин, зневоднюємо осад і питання вирішується", – каже директор "Луцькводоканалу" Віктор Гуменюк. З його слів, вартість нового обладнання майже 15 мільйонів гривень. Кошти підприємство взяло в кредит.

Перейняти досвід до Луцька приїхали керівники декількох водоканалів України. Обласний центр Волині став першим містом, де встановили мобільну станцію зневоднення, – сказав керівник водоканалу Віктор Гуменюк.
Що відомо
- У червні на території очисних споруд біля Луцька встановлювали п’єдестал для установки мобільної станції зневоднення. Як розповів тоді Суспільному директор "Луцькводоканалу" Віктор Гуменюк, сучасне обладнання має частково вирішити проблему неприємних запахів у місті.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.