Військо РФ зараз може витримати лише дві значні наступальні операції — ISW

Військо РФ зараз може витримати лише дві значні наступальні операції — ISW

Військо РФ зараз може витримати лише дві значні наступальні операції — ISW
Колона військових машин армії РФ. Фото: Getty Images

Наразі російські сили, вірогідно, здатні витримати лише дві значні наступальні операції в Україні, обидві в Донецькій області. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Йдеться спробу захопити Сіверськ, а також про наступ на Бахмут.

З моменту закінчення оперативної паузи 16 липня ці операції зосереджувалися на наступі на Сіверському Донецької області з Верхньокам’янки та Білогорівки та на Бахмутському напрямку з районів Новолуганського та Вуглегірської ТЕС, зазначили аналітики.

Російські сили виділили достатньо ресурсів для проведення майже щоденних наземних штурмів і захоплення території на цих двох напрямках, йдеться у звіті. Водночас росіяни не змогли підтримувати подібний оперативний темп наступу або досягти подібних територіальних здобутків деінде в Україні. Таким чином, російський наступ, ймовірно, досягне кульмінації до захоплення будь-яких інших великих міських районів України, прогнозують аналітики.

Інші ключові висновки ISW:

Вірогідно, українські війська почали локалізовану контратаку на південний захід від Ізюма.

Республіка Марій Ел на північ від Казані направила два добровольчі батальйони на навчання і формує третій батальйон для відправки в Україну.

Російська окупаційна влада завозить росіян для роботи на окупованих територіях через брак українських колабораціоністів.

Маріупольська окупаційна влада продовжує затримувати гуманітарну допомогу, щоб змусити мирних жителів співпрацювати з окупаційною адміністрацією та працювати на неї.

Військо РФ зараз здатне витримати лише дві значні наступальні операції — ISW
Фото: з сайту ISW

Що відомо

  • На Слов’янському напрямку окупанти намагалися знайти слабкі місця в українській обороні. На Бахмутському напрямку військо РФ штурмує, намагаючись покращити тактичне положення. На півдні російське військо намагається повернути втрачені позиції на Криворізькому напрямку. Про це повідомив Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 28 липня.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 155. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок