КНДР погрожує другою Корейською війною

КНДР погрожує другою Корейською війною

КНДР погрожує другою Корейською війною
КНДР. Фото: Associated Press

Північна Корея звинуватила США та Південну Корею у розпалюванні бойових дій, які можуть призвести до "другої корейської війни".

Про це йдеться у заяві МЗС КНДР, повідомляє Bloomberg.

"Спільні військові навчання США та Південної Кореї, які проводяться з густим пороховим запахом, загострюють ситуацію на Корейському півострові", — йдеться у заяві.

У Пхеньяні назвали союзників "ордою", яка провокує "жахи війни".

Зазначається, що заява Північної Кореї досі була запропонована лише на вебсайті МЗС, а не в його офіційних ЗМІ, що вказує на те, що вона може бути призначена для внутрішньої аудиторії.

Цього місяця США та Південна Корея провели спільні маневри за участю винищувачів F-35A.

Видання зазначає, що Північна Корея протягом десятиліть називала військові навчання "прелюдією до вторгнення". Нинішня заява збіглася з підписанням 27 липня угоди про перемир'я між очолюваними США силами ООН, Північною Кореєю та Китаєм, що призвело до припинення вогню у Корейській війні 1950-1953 років.

Попри те, що договір, який формально б завершував війну, так і не був підписаний, Північна Корея відзначає цей день як перемогу.

США протягом багатьох років вказували, що якщо КНДР хоче офіційного мирного договору та дипломатичних відносин, вона має згорнути свою програму ядерних озброєнь.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок