Перейти до основного змісту
Чи варто Україні очікувати на винищувачі та що ще потрібно ЗСУ. Інтерв'ю з головою комітету збройних сил США

Чи варто Україні очікувати на винищувачі та що ще потрібно ЗСУ. Інтерв'ю з головою комітету збройних сил США

Ексклюзивно
Чи варто Україні очікувати на винищувачі та що ще потрібно ЗСУ. Інтерв'ю з головою комітету збройних сил США
. Адам Сміт. Фото: Офіс президента

Українські військові дуже швидко освоїли реактивні системи залпового вогню HIMARS, які отримують від західних партнерів. Втім, це не єдине, чого потребують Збройні сили у боротьбі проти російської агресії.

Про те, чи варто Україні очікувати на американські винищувачі F-15, як ленд-ліз змінить постачання зброї та про обстріл Одеського порту — читайте в інтерв'ю Суспільного з членом комітету збройних сил Палати представників Адамом Смітом, делегація конгресменів США на чолі з яким зустрілася з президентом Володимиром Зеленським та посадовцями.

Розкажіть про що ви спілкувалися з Володимиром Зеленським

Ми говорили про підтримку військових зусиль від США для підтримки України загалом. Я впевнений, що США повинні поставити якнайбільше систем озброєння, щоб допомогти Україні у боротьбі з Росією. Президент Зеленський сказав, що він також був дуже зосереджений на гуманітарній допомозі, на будівництві шкіл, на тому, щоб переконатися, що ви зможете налагодити економіку, щоб отримати деякі кредити та фінансову підтримку, які їм необхідні, щоб знову налагодити економіку. Таким чином, це було основним предметом обговорення сьогодні (23 липня - ред.).

Адам Сміт у Києві
Адам Сміт у Києві. Фото: Нікіта Скобліков

Яка ваша реакція на російський обстріл порту в Одесі, після того, як буквально 22 липня підписали угоду по експорту зерна?

Я просто сподіваюся, що решта світу побачить це таким, як воно є. Росія має намір провести кампанію випаленої землі, вбиваючи мирних жителів, бажаючи дійсно атакувати, не тільки Україну, порушуючи всі світові постачання продовольства. Ми, нарешті, змогли досягти угоди, щоб допомогти звільнити частину зерна, тому що Африка та стільки частин світу залежить від цього продовольства.

Росія — ось що є причиною всіх проблем не тільки для України, а й для решти світу.

Я намагаюся підібрати правильне слово, але нечесність і брехня, вони виходять з Росії. Ви знаєте, я сподіваюся, що решта світу, підтримує Україну, тому що вони не хочуть, щоб у Росії було більше влади, ніж вони вже мають. Ми чули, як у Росії та інші говорили про те, що Україна створює всі ці проблеми. Ви знаєте, Росія — ось що є причиною всіх проблем не тільки для України, а й для решти світу. І це неймовірно бридко. Менш ніж через 24 години після того, як вони підписали угоду по експорту зерна.

Чи варто Україні чекати на літаки F-15 чи зрештою мова йде про літаки радянського зразка?

Головне, на чому зараз зосереджуються українці — це артилерія. Системи більшої дальності, які ми щойно випустили. Ще один транш зброї зі США, у тому числі системи HIMARS, яких тепер буде 16, у поєднанні з деякими системами РСЗВ навіть 20.

Крім того, українцям потрібні безпілотники, щоб мати змогу бачити ворога та розуміти, куди стріляти. З винищувачами складніше. По-перше, у росіян є досить ефективні ракети класу "земля-повітря". По-друге, навчання пілотуванню F16 займає набагато більше часу, ніж навчання стрільбі з HIMARS, а українці дуже швидко освоїли HIMARS і будуть дуже ефективні у цій справі. Винищувачі потребуватимуть більше часу,

Яка принципова відмінність між теперішніми поставками американської зброї в Україну та майбутнім ленд-лізом?

Що стосується ленд-лізу, насправді немає принципової різниці. Ленд-ліз — це просто інший спосіб отримати те саме, і потенційно це легший спосіб, якщо ми можемо просто позичити, а не дати, тому ленд-ліз не має принципових змін. Це просто інший спосіб отримати ту саму зброю потенційно більше. На мій погляд, ми досі не зробили ленд-ліз таким, яким він має бути. Тож ми можемо передавати зброю з орендою чи без неї. І це те, що ми робимо. Це ще один спосіб отримати зброю, яку ми намагаємось передати Україні.

Я вважаю, що терміновість — це головне послання. Як кажуть, зима наближається. Ми не можемо дозволити росіянам оселитися на окупованій території, яку вони вкрали. Ми повинні допомогти Україні подолати багато того, про що ми говорили сьогодні з президентом Зеленським, — це терміновість, не лише для України, не лише для США, а й для всіх партнерів. Для всіх у світі, хто не хоче сідати за стіл із Росією.

Розумієте, Росія не повинна мати змоги захоплювати інші суверенні території. Якщо ви дозволите їм це зробити, то всі ставки будуть зроблені, тому я думаю, що кожен зацікавлений у тому, щоб ваша країна залишалася суверенною та демократичною і щоб Росія була відкинута назад, туди, де вона була у лютому цьогоріч.

Війна. Усі останні новини

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня

Вибір редакції

На початок