Окупаційні війська РФ у Мелітополі облаштували нову військову базу на території ліцею — міський голова Іван Федоров

Окупаційні війська РФ у Мелітополі облаштували нову військову базу на території ліцею — міський голова Іван Федоров

Окупаційні війська РФ у Мелітополі облаштували нову військову базу на території ліцею — міський голова Іван Федоров
Російські окупанти в Мелітополі, Запорізька область, 1 травня 2022 року. Фото: Getty Images

У тимчасово окупованому Мелітополі, що у Запорізькій області, окупаційні війська РФ розмістили свій особовий склад та важку техніку на території однієї з місцевих шкіл.

Про це в ефірі телеканалу UA: ПЕРШИЙ повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Посадовець зазначив, що росіяни розмістилися на території ліцею №5, який знаходиться у густозаселеному мікрорайоні міста, що становить небезпеку для цивільного населення:

"На базі цієї школи вони розмістили як свої казарми з особовим складом, так і розмістили свою військову техніку. Ми чітко розуміємо, що вони навмисно вибрали це місце, щоб таким чином оточити себе цивільним населенням".

Також Іван Федоров зазначив, що 20 липня окупанти захопили підприємство, яке виробляло глушники для легкових та вантажних автомобілів:

"На жаль, на території цього підприємства є виробництво, яке виробляє кисень як медичний, так і промисловий. Це досить небезпечне підприємство для знаходження там військової техніки".

За словами Федорова, 11 вересня окупаційна влада планує провести псевдореферендум у Мелітополі. Але у них виникли проблеми, адже місцеві мешканці відмовляються брати у цьому участь.

Натомість окупанти погрожують людям та продовжують масові викрадення, додав міський голова:

"За останні півтора тижня жодної людини не випустили з полону, а більш ніж 10 людей знову забрали до полону. Серед них 70-річний фермер, який все своє життя працює на території нашого міста. У 70 років його забрали у полон, бо він не захотів відповідати на їхні питання та не захотів за безцінь продавати своє зерно".

"Сьогодні з міста поїхало більш ніж 60% громадян. Про який референдум та про який настрій населення ми можемо взагалі казати? Це фейк, який вчергове розкручує через свою пропаганду РФ", — наголосив Іван Федоров.

Читайте також: Російські військові розмістили техніку у машинному залі першого енергоблока ЗАЕС — НАЕК "Енергоатом"

"Відчувають, що ЗСУ близько", — мешканка Мелітополя розповіла, як окупанти укріплюються в місті

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Вибір редакції

На початок