Втрати Росії у війні проти України є значними, однак ще не досягли критичного рівня для РФ. При цьому Росія змушена проводити приховану мобілізацію, щоб компенсувати нестачу особового складу.
Про це під час брифінгу в медіацентрі "Україна – Укрінформ" заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скібіцький. За його словами, російська армія відчуває брак дефіцитних спеціальностей, що потребують тривалої підготовки — наприклад, механіки-водії та навідники гармат.
"Мобілізація в Росії проходить приховано. Зараз задіюють Бойовий армійський резерв країни — російською БАРС, за рахунок якого комплектуються стрілецькі батальйони. Маємо чіткі свідчення цього. Там немає медкомісій чи інших процедур, ти просто підписуєш контракт у військкоматі і їдеш на фронт", — розповів розвідник.
Також РФ формує добровольчі батальйони за національною ознакою.
"Кремль віддав вказівку на створення таких батальйонів у всіх федеральних утвореннях. Чисельність одного батальйону — 500-600 осіб, які будуть воювати в Україні", — пояснив Скібіцький.
Військовий зазначив, що також в Росії широко розповсюджено найманство.
"Це — вихідці країн з Близького Сходу переважно, що також суперечить міжнародним конвенціям", — підкреслив він.
За словами Вадима Скібіцького, нині Росія не оголошує мобілізацію, бо для цього треба оголосити війну.
"Для Кремля — це оголосити поразку та невиконання раніше озвучених планів", — наголосив посадовець.
Війна. Всі останні новини
Що відомо
- За даними ГУР, Росія вже використала від 55 до 60% високоточних ракет від початку повномасштабного вторгнення в Україну.
- При цьому російська армія переважає українську в артилерії орієнтовно у співвідношенні один до п’яти, проте завдяки артилерійським системам MLRS та HIMARS Збройні сили України здатні бити в тил: знищувати склади снарядів та руйнувати забезпечення артилерії РФ.
- Раніше Скібіцький повідомив, що РФ не вдалося досягти своєї головної стратегічної мети — окупувати Україну, і тепер російська влада готується до "приєднання" вже захоплених українських територій, зокрема шляхом проведення так званих референдумів.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу