НБУ підняв офіційний курс гривні до долара: що зміниться для карткових розрахунків за кордоном

НБУ підняв офіційний курс гривні до долара: що зміниться для карткових розрахунків за кордоном

НБУ підняв офіційний курс гривні до долара: що зміниться для карткових розрахунків за кордоном
Фото: RL Photography/Getty Images

Національний банк України з 9:00 21 липня 2022 року скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,56 грн за долар. До цього з 24 лютого курс був зафіксований на рівні 29,2549 гривень за долар.

Офіційне повідомлення опублікували на сайті регулятора.

Такий крок дасть змогу збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення та підтримати стійкість економіки в умовах війни, — зазначають в НБУ.

"Офіційний курс гривні до долара США й надалі є фіксованим. Ураховуючи це, Національний банк здійснює разову корекцію офіційного курсу гривні до долара США та фіксує його. Новий рівень курсу стане якорем для економіки та додасть їй стійкості в умовах невизначеності", – наголосив Голова НБУ Кирило Шевченко.

За оцінками Національного банку, корекція обмінного курсу збільшить приплив і відповідно продаж валютного виторгу експортерами, мінімізує спекулятивну складову поведінки учасників ринку та дасть змогу стабілізувати курсові очікування.

Продаж та купівля валюти банками за заявками клієнтів у безготівковому сегменті валютного ринку й надалі здійснюватиметься за курсом, який не може більш як на 1% відхилятися від офіційного.

Курс продажу валюти в готівковому сегменті валютного ринку і надалі визначатиметься попитом та пропозицією на ньому.

Національний банк вживає окремих заходів для мінімізації витрачання міжнародних резервів на непріоритетні у воєнний час напрями.

Так, із 21 липня:

  • Громадяни, як і раніше, матимуть змогу знімати з гривневих платіжних карток за кордоном 50 тис. грн на місяць. Водночас ліміт на зняття готівкової валюти з гривневих платіжних карток за кордоном змінено зі щомісячного на щотижневий: 12,5 тис. грн на сім календарних днів;
  • зменшено щомісячний ліміт на P2P(з англ. peer-to-peer або person-to-person) – це грошові перекази від однієї людини іншим людям перекази громадян за кордон із гривневих платіжних карток українських банків зі 100 тис. грн до 30 тис. грн ;
  • установлено щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих платіжних карток у розмірі 100 тис. грн з усіх рахунків клієнта в банку, відкритих у національній валюті. Це обмеження не відчує переважна більшість громадян, які перебувають за кордоном;
  • Правління НБУ може запровадити окремий порядок проведення операцій купівлі валюти банками на власні потреби.

З 25 липня 2022 року скасовано дозвіл для комерційних банків купувати готівкову гривню в іноземної фінансової установи за безготівкову іноземну валюту.

Усі зміни набирають чинності з 21 липня 2022 року.

Нагадаємо, 12 липня курс долара до євро вперше за 20 років зрівнялись. А наступного дня євро опустився нижче долара на світовому ринку валют. За нього давали 0,99 долара.

Читайте також

Відкрити депозит, купити валюту чи придбати облігації? Як зберігати гроші в умовах війни

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок