TikTok може видаляти "неприйнятний контент", пов'язаний з війною в Україні

TikTok може видаляти "неприйнятний контент", пов'язаний з війною в Україні

TikTok може видаляти "неприйнятний контент", пов'язаний з війною в Україні
TikTok. Associated Press

Соціальна мережа TikTok видаляє контент, який вважає "неприйнятним". Це стосується і відео, в яких показують наслідки війни в Україні. Соцмережа опирається закликам зберегти український контент про російські злочини, попри те, що він потрібен для міжнародного розслідування.

Як пише Financial Times, застосунок належить китайському технологічному гіганту ByteDance, тобто Китай може мати прямий доступ до цих даних. Соцмережа може швидко видаляти публікації, які демонструють насильство і так званий "неприйнятний контент", тому 90% потенційних доказів втрачаються перш ніж їх хтось побачить.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну представники TikTok зустрічалися з юристами та правозахисниками, які беруть участь у розслідуванні військових злочинів, але поки соцмережа не внесла змін у продукт, хоч і заявила, що прагне співпрацювати з правоохоронними органами, поважаючи конфіденційність своїх користувачів.

Водночас головний прокурор МКС Карім Хан вважає, що прокурори у своїх розслідуваннях все більше покладаються на публікації в соціальних мережах, зокрема TikTok, бо вони фіксують вбивство чи напад у реальному часі. Але  головний прокурор відмовився підтвердити, чи просив офіційно МСК у TikTok надати докази щодо війни в Україні.

"Як слідчі будуть вимагати інформацію, якщо вони не знають про її існування? Це може мати катастрофічні наслідки для правосуддя щодо порушень прав людини", – зазначила юристка Ракель Васкес Льоренте.

Що відомо

  • Дослідження європейського Центру дезінформації показало, що дописи з російською пропагандою та облікові записи, які її поширюють, лишаються активними в соцмережах попри численні скарги.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок