Виманюють дані платіжних карток. У Держспецзв’язку попередили про активізацію шахраїв у соцмережах

Виманюють дані платіжних карток. У Держспецзв’язку попередили про активізацію шахраїв у соцмережах

Виманюють дані платіжних карток. У Держспецзв’язку попередили про активізацію шахраїв у соцмережах
Фото: Pexels

Команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події CERT-UA, що працює при Держспецзв’язку, виявила у соцмережах онлайн-шахрайство з виманюванням даних банківських карток під приводом сплати "грошової компенсації".

Про це повідомляється на Telegram-каналі CERT.

"У соціальній мережі Facebook виявлено низку шахрайських сторінок, що містять посилання на так званий "Єдиний Компенсаційний Центр Повернення Невиплачених Грошових Коштів". На згаданому ресурсі пропонують надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж. У разі виконання зазначених вимог дані платіжної картки буде скомпрометовано", — йдеться у повідомленні.

Фахівці зазначили, що шахрайська активність має систематичний характер і відстежується за ідентифікатором UAC-0100.

У CERT закликали дотримуватись правил фінансової та кібергігієни:

Ніколи не вводити реквізитів платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах та налаштувати контроль руху коштів: підключити SMS-інформування і встановити ліміти на операції.

Якщо дані платіжної картки помилково введено на шахрайському вебсайті — негайно заблокувати картку за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку (телефон зазначено на звороті картки) або через інтернет-банкінг.

Використовувати надійні паролі, двофакторну автентифікацію, антивірусні програми та дотримуватися інших порад із кібербезпеки.

Що відомо

  • 11 липня Генштаб ЗСУ повідомив, що хакери розсилали зі скомпрометованих електронних адрес державних органів України електронні листи з темою "Об'єднаний офіційний звіт про гуманітарну ситуацію. Україна" та вкладенням у вигляді XLS-документу "Гуманітарна катастрофа України з 24 лютого 2022 року.xls".
  • 7 липня у Держспецзв’язку попередили про нову кібератаку на державні організації України через розсилання електронних листів.
  • 21 червня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації повідомила про нову кібератаку, в якій хакери спекулюють на темі штрафів від податкової.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 142. Текстовий онлайн

"Правомірні" катування і всі гроші на війну: в Росії ухвалили низку законів

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок