Фірташа викликали в антикорупційну комісію парламенту Австрії

Фірташа викликали в антикорупційну комісію парламенту Австрії

Фірташа викликали в антикорупційну комісію парламенту Австрії
. Дмитро Фірташ, фото: УНІАН

Українського олігарха Дмитра Фірташа викликали до антикорупційної комісії австрійського парламенту, яка наразі розслідує обвинувачення у корупції проти членів уряду від "Австрійської народної партії".

Про це повідомляє “Австрійське агенство преси” (APA)

Зазначається, що окрім Фірташа, свідчення мають надати колишній канцлер та екслідер "Австрійської народної партії" Себастіан Курц, нинішній глава МЗС та у минулому тимчасовий голова OVP Александер Шалленберг, один з найбагатших австрійців інвестор Рене Бенко та низка інших посадовців та бізнесменів.

Дмитро Фірташ – один з українських бізнесменів, якого пов’язують з численними корупційними схемами та з російським капіталом.

Рада національної безпеки і оборони запровадила проти нього санкції літом 2021 року. За інформацією секретаря РНБО Олексія Данілова, це пов'язано з його участю у титановому бізнесі, зокрема постачанні сировини до Росії.

У березня 2014 року Дмитро Фірташ затриманий у Відні за запитом ФБР за підозрою в даванні хабаря у розмірі $18 млн індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.

Через тиждень після затримання земельний суд Відня звільнив Фірташа під рекордну для цієї країни заставу — 125 млн євро та підписку про невиїзд з Австрії. Заставу вніс російський олігарх Василь Анісімов, який, за даними ЗМІ, є другом довіреної особи Путіна — Аркадія Ротенберга, фігуранта санкційних списків США і ЄС.

30 квітня 2015 року Кримінальний земельний суд Відня відхилив запит США щодо екстрадиції українського бізнесмена Дмитра Фірташа.

Оголошуючи рішення, суддя Крістоф Бауер назвав однією з причин відмови у видачі "як мінімум часткову політичну мотивацію звинувачень", висунутих американським правосуддям.

Читайте також

Фірташ, Злочевський, Ахметов: хто з українських підприємців зазнав найбільших втрат на Луганщині

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок