Фавориткою консерваторів на посаду прем'єра Британії є Пенні Мордонт — опитування

Фавориткою консерваторів на посаду прем'єра Британії є Пенні Мордонт — опитування

Фавориткою консерваторів на посаду прем'єра Британії є Пенні Мордонт — опитування
. Кандидатка на посаду прем'єр-міністра Великої Британії Пенні Мордонт. Фото: Associated Press

Колишня міністерка оборони, кандидатка на посаду прем'єр-міністра Великої Британії Пенні Мордонт має найбільшу підтримку серед членів консервативної партії.

Про це свідчать результати опитування YouGov, проведеного 12-13 липня.

В опитуванні взяли участь 879 членів консервативної партії.

Як можливу заміну Джонсона кандидатуру Мордонт підтримали 27% опитаних. колишня міністерка з прав жінок та рівноправ’я Кемі Баденок посідає друге місце з 15%, Ріші Сунака і Ліз Трасс підтримують по 13% опитаних.

Консерватори Британії хочуть бачити лідером партії і прем'єром Пенні Мордонт
Інфографіка YouGov

У цьому питанні Мордонт є фавориткою серед консерваторів, які проголосували за вихід із ЄС у 2016 році (29%), і посідає друге місце серед тих, хто голосував за те, щоб залишитися (20%, проти 25%) Ріші Сунака.

Визначення пар кандидатів у прямих змаганнях – як це станеться під час фінального голосування членів – показує, що Мордонт перемагає всіх кандидатів.

Її найближчою конкуренткою є Ліз Трасс, яку вона, однак, переконливо випереджає — 55% проти 37%. Вона так само твердо випереджає Кемі Баденок — 59% до 30%, і Ріші Сунака — 67% проти 28%.

Що відомо

  • 7 липня після звільнення низки британських урядовців прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оголосив про відставку, також він іде з посади правлячої Консервативної партії.
  • Джонсон — один з перших лідерів, який відвідав Київ після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого. Перший неанонсований візит Джонсон здійснив 9 квітня. Він гуляв Хрещатиком з президентом України Володимиром Зеленським і анонсував допомогу в розмінуванні та збройну допомогу ЗСУ у боротьбі проти російської армії. Вдруге Джонсон прибув до України 17 червня.
  • Під час офіційної заяви про відставку він звернувся до українців та запевнив, що Британія продовжуватиме підтримку України на тлі російської агресії. Зеленський висловив сподівання, що політика Британії щодо України після відставки Джонсона не зміниться.
  • На посаду прем’єр-міністра та лідера Консервативної партії Великої Британії замість Бориса Джонсона, який оголосив про свою відставку, претендуватимуть вісім кандидатів.

Читайте також

Скандали, вечірки і симпатії до України. Чим запам’ятається прем’єр Джонсон і чому він врешті йде з посади

Велика Британія надасть Україні ще 100 мільйонів фунтів стерлінгів безпекової допомоги

Міністр оборони Британії Воллес відмовився від боротьби за посаду лідера консерваторів та глави уряду

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок