Луцькі лікарі розповіли, як правильно утилізувати маски та гумові рукавиці

Луцькі лікарі розповіли, як правильно утилізувати маски та гумові рукавиці

Луцькі лікарі розповіли, як правильно утилізувати маски та гумові рукавиці UA.Волинь

Згідно постанови Кабінету Міністрів, з шостого квітня українці перебувають у громадських місцях у засобах індивідуального захисту. Як правильно одягати та використовувати індивідуальні засоби захисту Суспільне вже розповідало. Та мало хто знає, як правильно утилізувати захисні маски та рукавиці.

На центральних вулицях міста - поодинокі перехожі. Вони у масках та рукавицях. Лучанка Леокадія розповідає, викидає використані маски разом із твердими побутовими відходами.

Лучанка Леокадія: "Ми з чоловіком рідко виходимо, але масками користуємось. Зараз прийдемо і викинемо, тому що вона не придатна, щоби у ній ще раз ходити кудись."

Як правильно утилізувати захисні маски та гумові рукавиціUA.Волинь

Як правильно утилізувати захисні маски та гумові рукавиці

Лучанка Людмила Свинцицька каже: маски не викидає.

Лучанка Людмила Свинцицька: "Ні, ви знаєте я її перу та прасую. Маску треба міняти що 15 хвилин. То скільки їх вдень треба? "

Лучанка Владлена Боровічка має пакети для зберігання та утилізації рукавиць та масок.

Лучанка Владлена Боровічка: "Ми приходимо додому, дезінфікуємо рукавички, кладемо їх у цей пакет і потім ми миємо руки, обережно знімаємо маску, і в нас є спеціальний пакет для цих масок. Ось!

– На другий раз Ви вдягаєте іншу маску?

– Так. Ми вдягаємо іншу маску."

Лікарка Ірина Андрійчишина каже: одноразові маски потрібно змінювати що дві години. Повторно не використовувати.

Сімейна лікарка Ірина Андрійчишина: "Коронавірус передається контактним шляхом, і на масках, і рукавичках, якщо він там є, то зберігається досить тривалий час. Заборонено використовувати маску повторно. Одноразові маски ми знімаємо, тримаючи за зав’язки, складаємо її до середини, ось так тримаючи викидаємо її в одноразовий сміттєвий пакет. Тоді пакет зав’язуємо, після всього добре миємо руки."

Як правильно утилізувати захисні маски та гумові рукавиціUA.Волинь

Як правильно утилізувати захисні маски та гумові рукавиці

У рукавицях можна ходити протягом дня, дезінфікувати, але на наступний день міняти, каже медичка.

Сімейна лікарка Ірина Андрійчишина: "Вони ефективні. Коли ми хочемо піднести руки до обличчя, бачимо, що вони в рукавичках і це буде нас насторожувати. Особливо як що вони яскравого кольору. Не потрібно торкатися до обличчя! І рукавиці легше обробити дизрозчином."

Засоби індивідуального захисту кореспонденти побачили у металевих конструкціях паркану навколо місцевої школи. Мікробіолог Петро Бойко каже: використані рукавички та маски відносяться до категорії епідемічно небезпечних відходів.

Луцькі лікарі розповіли, як правильно утилізувати маски та гумові рукавиціUA.Волинь

Луцькі лікарі розповіли, як правильно утилізувати маски та гумові рукавиці

Професор, завідувач лабораторії мікробіології та вірусології СНУ ім. Лесі України Петро Бойко: "Збереження своєї хвороботворної здатності коронавірус становить від кількох годин до 4-5 днів. 4-5 днів це означає, що ті речі, які могли бути інфікованими або зараженими від носія коронавірусної інфекції, становлять епідемічну небезпеку."

Утилізацію сміття від населення, покладено на органи місцевого самоврядування. У Луцьку розпорядження про встановлення закритих контейнерів для утилізації захисних масок та рукавиць не було, сказав журналістам Суспільного заступник начальника міського відділу екології Олег Гелета.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди