У Луцьку розпочалась реконструкція будинку скульптора Миколи Голованя

У Луцьку розпочалась реконструкція будинку скульптора Миколи Голованя

У Луцьку розпочалась реконструкція будинку скульптора Миколи Голованя
Фото: Суспільне Луцьк

На подвір’ї Будинку скульптора у Луцьку ремонтують фасад і впорядковують прибудинкову територію. Реконструкцію ініціювала дружина Миколи Голованя Тамара Филимонівна.

Вдова розповіла Суспільному, що хоче втілити мрію чоловіка і відкрити в будинку музей.

Після смерті скульптора Тамара Филимонівна живе у будинку сама. Нині докладає усіх зусиль, щоб зробити будинок, над яким працював Микола Головань, музеєм та внести його до реєстру пам'яток місцевого значення.

У Луцьку розпочалась реконструкція будинку скульптура Миколи Голованя
Вдова Миколи Голованя розпочала реконструкцію Будинку скульптора. Фото: Суспільне Луцьк

"За ці 40 років майстерня потребує реставрації та допомоги від влади, тому що Микола Микитович не встиг це зробити. Дещо природно руйнується, дещо недороблене лишилось. Я думаю — це дійсно унікальна споруда, яку потрібно зберегти", – каже жінка.

У Луцьку розпочалась реконструкція будинку скульптура Миколи Голованя
В Будинку скульптора жінка хоче облаштувати музей. Фото: Суспільне Луцьк

Зі слів начальниці управління туризму та промоції міста Катерини Теліпської, воєнний стан не дозволяє Луцькій міській раді та органам місцевого самоврядування реалізовувати багато яких заходів, зокрема і ремонтних робіт у Будинку скульптора, тому що всі рахунки заблоковані.

"Ми взяли на себе відповідальність та звернулись до підприємців нашого міста, щоб вони передали матеріали – пісок, цемент і вапно для реставрації будинку скульптора", – каже Катерина Теліпська.

Наразі Будинок скульптора — це приватна територія. Щоб надати приміщенню статус пам'ятки архітектури місцевого значення, його потрібно внести до реєстру. Під час воєнного стану це зробити неможливо, – каже Катерина Теліпська. Тамара Головань каже, що сподівається, що після перемоги вдасться втілити мрію її родини.

Нині ж вдова скульптора відкрила для туристів не лише подвір’я, але й внутрішні кімнати будинку.

Що відомо

  • 1 лютого у Луцьку на 79-му році життя помер скульптор Микола Головань.
  • Будинок скульптора Голованя, неофіційно "Луцький будинок з химерами" — архітектурна пам'ятка сучасності, розташована на території історико-культурного заповідника "Старий Луцьк" на березі річки Стир. Проєкт будинку розробив волинський архітектор Ростислав Метельницький. Збудований скульптором Миколою Голованем.
  • Дім Миколи Голованя входить до ТОП-5 екстравагантних будівель України. Ця споруда прикрашена більше, ніж п’ятьмастами скульптурами різних стилів.
  • У 2016 році за вагомий внесок у розвиток естетичного і високохудожнього середовища в місті Луцьку, а також популяризацію образотворчого мистецтва, скульптору присвоїли звання "Почесний громадянин міста Луцька".

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок