До Бурятії повернулося 150 військових, які відмовилися воювати в Україні

До Бурятії повернулося 150 військових, які відмовилися воювати в Україні

До Бурятії повернулося 150 військових, які відмовилися воювати в Україні
Фото: myrotvorets.news

Бурятські контрактники армії РФ вилетіли з України 7 липня. Перед цим їх кілька днів утримували у закритому таборі на Луганщині, погрожуючи кримінальними справами. Про це повідомив "Агентству. Новини" юрист фонду "Вільна Бурятія" Андрій Рінчино.

Усі військовослужбовці розірвали контракт із Міноборони. Про це заявила журналістка та голова фонду "Вільна Бурятія" Олександра Гармажапова в ефірі марафону FreeДом. Вона додала, що військові дуже довго добиралися додому. Їхню машину «розвернули в останній момент», а їх ще на 10 днів залишили на окупованій території України після того, як ЗМІ дізналися про звернення їхніх дружин до голови Бурятії з проханням повернути чоловіків додому.

Гармажапова заявила, що до фонду "Вільна Бурятія" звернулися вже близько 500 військових, які бажають розірвати контракти з Міноборони. За її словами, — на них чинять тиск та не відпускають додому.

"На окупованій території, на сході України, зараз близько 17 осіб, серед яких є тувинці, є буряти, є росіяни. Вони написали три тижні тому заяви про розірвання контракту. Їх замкнули у комендатурі, їх не випускають, і вони дуже бояться, що їх відправлять на передову без екіпіровки, щоб просто тихо застрелити. Вони нам щодня пишуть", — додає голова фонду.

Що відомо

  • Військові РФ, що воювали на Миколаївщині, відмовляються від подальшої участі в бойових діях — Генштаб ЗСУ
  • До 40% російських контрактників відмовляються знову воювати в Україні — CIT
  • Спецпризначенці збройних сил Білорусі не братимуть участі у війні на боці Росії проти України. Російські військові також відмовляються воювати та виконувати накази свого керівництва.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 139. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок