Запорізькі трамваї та тролейбуси дезінфікують тричі на добу

Запорізькі трамваї та тролейбуси дезінфікують тричі на добу

Запорізькі трамваї та тролейбуси дезінфікують тричі на добу

На комунальному підприємстві «Запоріжелектротранс» посилили заходи із запобігання розповсюдження коронавірусної інфекції. Зокрема, тричі на добу в трамваях і тролейбусах проводять дезінфекцію і санітарну обробку.

Запорізькі трамваї та тролейбуси дезінфікують тричі на добу

Запорізькі трамваї та тролейбуси дезінфікують тричі на добу

Це диспетчерський пункт «Запоріжелектронтраса» у Космічному мікрорайоні Запоріжжя. Після того, як сюди під’їжджає громадський транспорт, тут проводять його дезінфекцію. Поруч розташована зупинка «Сімферопольське шосе». Загалом, за словами начальника тролейбусного парку №2 Олега Переверзєва, рухомий склад підприємства дезінфікують тричі на добу.

«Коли рухомий склад виходить вранці на так званий «перший пік», починаючи з п’ятої ранку, у всіх автобусах, тролейбусах, а також трамваях проведене прибирання, санобробка і дезінфекція рухомого складу. Це проводять працівники нашого підприємства. У нічний час. У денний час, коли транспортні засоби відпрацювали «перший пік», тобто, вивезли людей на робочі місця, трамваї, тролейбуси і також автобуси, заїжджають на обід. На кінцеві диспетчерські пункти. На цих кінцевих диспетчерських пунктах проводиться вже друга обробка рухомого складу. Це проводить спеціалізована організація, з якою ми уклали угоди. Вони також проводять вологе прибирання, санобробку поручнів і панелей, скла і дезінфекцію спеціальними сертифікованими засобами за допомогою пульверизатора та інших засобів. Також автобуси, тролейбуси заходять на перезміну, у парк. Коли вони заїжджають у парк, вже проводиться ще одна обробка і вже на так званий «другий пік», на вечірній час, щоб забрати людей з робочих місць і відвезти по домівках, уже також у всьому рухомому складі проведена санобробка та дезінфекція», - розказав начальник тролейбусного парку №2 Олег Переверзєв.

Дезінфекцію рухомого складу проводять у декілька етапів

Дезінфекцію рухомого складу проводять у декілька етапів

«Перший етап – ми заходимо і починаємо сухе прибирання професійним порохотягом, далі ми заходимо робимо знезараження розчинами. Розчин не хлоровмісний, з усіма допусками та сертифікатами. Не дезактив, а розчиняється у спеціальних необхідний для цього концентраціях і проводиться дезінфекція. Далі співробітники заходять, протирають бильця та поручні. Тобто, все, з чим є контакт, до чого торкаються. А далі протираємо, прибираємо вологі місця, де вони є, щоб людина зайшла і було зручно, а не ходила по калюжах. Під час того, як йде основне прибирання та дезінфекція салону, заходимо у кабіну водія і протираємо кермо, поручні. Сидіння також знезаражують, але не протираються. Дезінфекцію намагаємося робити на рівні сидінь та нижче, щоб не заливати їх, щоб не було дискомфорту. Відповідно ми робимо так, щоб на них волога не потрапляла. Але, звісно, випаровування дизінфіканта потрапляє і туди. Це комфортно для пасажира», - розповів представник підрядника, директор компанії «Автоклінінг» Андрій Омельчак.

Дезінфекція одного транспортного засобу бригадою з трьох осіб триває від десяти до п’ятнадцяти хвилин.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди