Як удари HIMARS по складах впливають на боєздатність армії РФ — генерал Маломуж

Як удари HIMARS по складах впливають на боєздатність армії РФ — генерал Маломуж

Як удари HIMARS по складах впливають на боєздатність армії РФ — генерал Маломуж
Реактивні системи залпового вогню HIMARS в Україні. Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

Знищення російських складів з боєприпасами та відповідних координаційних штабів є одним зі стратегічних завдань Збройних сил України, вважає генерал армії, голова Служби зовнішньої розвідки України 2005-2010 рр. Микола Маломуж. Про те, як новітня зброя впливає на боєздатність РФ та чи можливо вдарити по Кримському мосту він розповів в ефірі "Українського радіо".

Про знищення складів та штабів росіян

Щотижня Росія поставляє до 10 тисяч тонн боєприпасів — "Урагани", "Гради ", "Смерчі" і далекобійну артилерію, що є проблемою для наших військ. Адже росіяни застосовують тактику знищення всього живого, кварталів та адмінбудівель.

Наразі знищення складів — одне зі стратегічних завдань. Тому і HIMARS почали діяти. Склади знищені на відстані від 10 км до 60 км в тилу, а деякі навіть на 80 км. І це діють не тільки вони. Окрім HIMARS, удари наносить і далекобійна артилерія, яка надійшла з Британії та Німеччини, які б’ють на 40 км. Розвідка ЗСУ, зокрема за рахунок радіорозвідки та агентурної розвідки, виявляє ці склади і наносить удари.

Відтак, протягом 2–3 тижнів більше 22 складів з потужною технікою знищені. Крім того, знищені місця координації цієї діяльності — п’ять штабів.

Чи можуть HIMARS бути націлені на Кримський міст

Наші союзники обмежили дальність ракет, які поставляються на HIMARS: британські — на 80 км, а американські — 70 км. Тобто Кримського мосту вони не досягають.

Є інші засоби, зокрема українського виробництва, які досягають 250 км — приблизно в зоні Керченського мосту. Проте ці засоби не є такими потужними, щоб його знищити. Авіація також може ефективно діяти. Але там є системи ППО РФ.

Крім того, я так розумію, є неофіційна домовленість між нашим і західним керівництвом, що по Кримському мосту та по об’єктах на території Російської Федерації ми не б'ємо. Для того, щоб не створити передумови більш глобального протистояння Росії із західними країнами.

Тому наразі є політична позиція міжнародного формату щодо ненанесення удару, а також технічні питання. Але якщо ми розпочнемо активні наступальні операції, то будуть передумови знищення цього мосту. Тому що буде загальна наступальна операція, яка відкриватиме перспективи звільнення всіх територій півдня та сходу, а можливо, і Криму. Тоді однозначно треба буде знищувати цей міст.

Що відомо

  • Україна отримала від країн Заходу 9 артилерійських систем ракетного вогню HIMARS, та росіян це "дуже хвилює", бо ці системи б'ють "по російських об'єктах за межами лінії фронту, які раніше були недосяжними для українських гармат.
  • Двоє сенаторів США – Ліндсі Гремі і Ричард Блюменталь, які напередодні прибули в Україну, висловили відкриту підтримку надання Україні ракет більшої дальності для систем HIMARS, а також іншого далекобійного озброєння.

Читайте також

ЗСУ показали, як працюють HIMARS на Запорізькому напрямку

Західне озброєння вже впливає на хід бойових дій — Волкер

Зеленський: головне завдання — забезпечити військових зброєю

MLRS та HIMARS: які реактивні системи залпового вогню надають Україні союзники

На початок