Рада попередньо спростила правила виїзду дітей за кордон

Рада попередньо спростила правила виїзду дітей за кордон

Рада попередньо спростила правила виїзду дітей за кордон
Фото: Facebook / Андрій Балога

Верховна рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №6146, який спрощує правила виїзду неповнолітніх українців за межі держави з одним із батьків.

Згідно з документом надати згоду на тимчасовий виїзд дитини віком до 16 років за кордон кожен з батьків може в електронній формі. Цю інформацію вноситимуть до держреєстру актів цивільного стану через портал "Дія".

Також дозвіл до реєстру, як і раніше, може вносити нотаріус на підставі згоди другого з батьків. Термін дії відповідної згоди — до трьох років.

Також визначається чіткий перелік підстав, коли один з батьків може вивозити за кордон дитину до 16 років без згоди другого з батьків:

  • у разі смерті другого з батьків або набрання законної сили рішенням суду про оголошення його померлим;
  • набрання законної сили рішенням суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків, про визнання другого з батьків безвісно відсутнім або недієздатним;
  • якщо дитина або другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства;
  • виїзду у супроводі одинокої матері;
  • наявності у другого з батьків заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці;
  • набрання законної сили рішенням суду про надання дозволу на тимчасовий виїзд за межі України дитини, яка не досягла шістнадцяти років, без згоди другого з батьків.

Що відомо

В Україні спростили виїзд дітей за кордон на оздоровлення. У Державній прикордонній службі розповіли, що під час воєнного стану діти зможуть виїжджати за кордон на оздоровлення та відпочинок виключно за наявності згоди Нацсоцслужби. При цьому більше не потрібно здійснювати нотаріальне засвідчення документів.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світ

На початок