Відставка Джонсона не вплине на політику Британії щодо України — Кулеба

Відставка Джонсона не вплине на політику Британії щодо України — Кулеба

Відставка Джонсона не вплине на політику Британії щодо України — Кулеба
Джонсон відомий своєю підтримкою України. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну прем'єр двічі відвідував Київ з неанонсованим візитом, неодноразово висловлював підтримку президенту Зеленському та називав його "другом". Прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон в Києві, 9 квітня 2022 року. Фото: ОПУ

Відставка прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона не змінить політику цієї країни щодо України.

Про це в ефірі телемарафону сказав глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Безумовно, Борис Джонсон за час цієї війни проявив себе як людина смілива, і людина, яка не боїться брати на себе ризики. Згадати хоча б його візит до Києва в квітні. Він така персона, яку замінити дуже складно, ніколи не буде людини, схожої на нього. Але, я переконаний, що хто б не був прем’єр-міністром Великої Британії, політика і підтримка Британії щодо України залишиться незмінною. І ми будемо співпрацювати з ними і вони будуть надавати нам допомогу", – сказав Кулеба.

Скандали, вечірки і симпатії до України. Чим запам’ятається прем’єр Джонсон і чому він врешті йде з посади

7 липня після звільнення низки британських урядовців прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оголосив про відставку, також він іде з посади правлячої Консервативної партії. Під час офіційної заяви про відставку він звернувся до українців та запевнив, що Британія продовжуватиме підтримку України на тлі російської агресії.

Джонсон один з перших лідерів, який відвідав Київ після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого. Перший неанонсований візит Джонсон здійснив 9 квітня. Він гуляв Хрещатиком з президентом України Володимиром Зеленським і анонсував допомогу в розмінуванні та збройну допомогу ЗСУ у боротьбі проти російської армії. Вдруге Джонсон прибув до України 17 червня.

На початок