Потенційні сховища у школах: у Сумах працює спеціальна комісія з перевірки таких приміщень

Потенційні сховища у школах: у Сумах працює спеціальна комісія з перевірки таких приміщень

Потенційні сховища у школах: у Сумах працює спеціальна комісія з перевірки таких приміщень
Суспільне Суми

У навчальних закладах Сум перевіряють стан споруд, які можуть слугувати дітям та вчителям як укриття. Робить це спеціальна комісія. Вона з’ясовує, чи відповідають потенційні сховища затвердженим стандартам, правилам та нормам. Наша знімальна група відвідала вірогідне місце перебування учнів в одній із шкіл міста.

Це тир однієї із сумських шкіл. Його досліджує комісія, до роботи якої залучені освітяни, рятувальники, інженери-проєктувальники, поліцейські та інші фахівці. Приміщення цього тиру перевіряльники розглядають як варіант для укриття під час нового навчального року.

школа
Суспільне Суми

Будівля освітнього закладу зведена у 1982-му, а це підвальне приміщення від самого початку планувалося і використовувалося як тир.

Руслан Босенко — заступник директора школи розповідає: "це питання ми не вирішуємо, як вирішить міська рада, якісь кошти виділить на це приміщення для реконструкції під найпростіше укриття, тоді, можливо, це буде застосовуватися як укриття. На даний момент це стрілецький тир, це навчальне приміщення".

школа
Суспільне Суми

"Зрозуміло, що не тільки для нашого, я думаю, навчального закладу, а по всіх навчальних закладах освітній процес, рішення по тому, яким чином буде відбуватися освітній процес, буде прийнято пізніше, в залежності від ситуації, але зрозуміло також, що школи, як і всі інші, готові будуть в дистанційному режимі надавати освітні послуги. Враховуючи те, що учнів у нас багато, на даний момент це більш ніж 1600 учнів, і першокласників ми набрали 6 класів . Тому будемо працювати. У дистанційному режимі ми вже працювали, у нас є певний досвід, досвід непоганий, тому будемо надавати знання дітям, усі вчителі готові надавати знання, усі вчителі на місці, працюють", — говорить директорка школи Олена Деменко.

школа
Суспільне Суми

Зараз комісія оглядає всі заклади освіти в Сумській міській територіальній громаді.

школа
Суспільне Суми

Заступник міського голови Станіслав Поляков зазначив: "Може, на 20 число будемо збиратися, може, ще раз треба буде виїжджати на якісь додаткові огляди приміщення і з’ясовувати все ж таки їхню готовність. Здебільшого по вимогах, які передбачені, є дуже багато питань. Потрібно мати два виходи, а є один тільки у приміщенні, бо воно будувалося і не розглядалося як споруда цивільного захисту або якесь укриття. І водопостачання, і водовідведення, тобто каналізація – їх теж немає. Потрібно робити або запас, або продумувати якісь бочки, двері повинні відповідати. Вони мають бути залізними".

школа
Суспільне Суми

Чи сядуть із першого вересня школярі за парти у школах, чи навчатимуться дистанційно, залежатиме від висновків комісії та від приміщень, що можуть слугувати як тимчасове укриття.

У складі перевіряльників: фахівці управління освіти і науки, керівники відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи, експерт із технічного обстеження будівель і споруд, інженер-проєктувальник, представники Головуправління ДСНС України в Сумській області, управління СБУ в Сумській області, Головуправління Нацполіції в Сумській області, депутат міської ради.

школа
Суспільне Суми

Укриття мають відповідати таким вимогам:

 • розміщуватися у підвальному або на цокольному поверсі;
 • бути частиною основного приміщення школи або розташовуватися не далі як за 100 метрів від неї;
 • забезпечувати вільний доступ для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
 • мати електроживлення і штучне освітлення;
 • мати водопостачання та каналізацію (якщо їх немає, вимагаються окремі приміщення зі встановленими виносними баками для нечистот);
 • бути забезпеченим природною або примусовою вентиляцією;
 • у приміщенні та поряд із ним не має бути резервуарів із легкозаймистими й іншими небезпечними речовинами, каналізаційних або водопровідних магістралей;
 • мусить бути захищеним від впливу поверхневих, стічних або ґрунтових вод;
 • не повинно мати великих отворів у зовнішніх огороджувальних конструкціях;
 • бути облаштованим не менш як двома евакуаційними виходами, один з яких може бути аварійним, водночас вхідні двері мають закриватися дверми з незаймистих матеріалів або захисними екранами;
 • висота приміщень має бути не менш як 2 м, ширина дверних отворів – не менше ніж 0,9 м;
 • забезпечувати захист від звичайних засобів ураження та зовнішнього іонізуючого випромінювання (такі властивості зазвичай забезпечують об’єкти зі стінами 2–2,5 цеглини завтовшки або з суцільних залізобетонних конструкцій (блоків, панелей) завтовшки понад 56 см).

Читайте також

 • На Сумщині виступили проти переселення вихованців психоневрологічного інтернату до приміщення школи.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок