У Сумах завершилися мовні онлайн-курси з української: наскільки ефективні та як зареєструватися?

У Сумах завершилися мовні онлайн-курси з української: наскільки ефективні та як зареєструватися?

У Сумах завершилися мовні онлайн-курси з української: наскільки ефективні та як зареєструватися?
Фото: Суспільне Суми

Війна Росії проти України спонукала багатьох сумчан заговорити українською. Аби підтримати тих, хто хоче вивчити чи удосконалити знання рідної мови, у Сумах створили безкоштовні мовні онлайн-курси.

Перейти з російської мови на українську вирішили майже півтисячі користувачів. Серед них і сумчанин Євген Сазонов.

"Переломний момент для мене був у лютому 2014 року, коли московіти забажали відібрати нашу культуру, мову, незламну волю і наш зелений гай. Я вирішив, що треба записатися на ці курси, щоб зберегти культуру й мову", - розповідає Євген Сазонов.

"Я сама українка за паспортом, але все життя виховувалась у російськомовній родині. З 2001 року почала працювати в інституті артилерії. Там викладали українською мовою і, потроху, спілкуючись з людьми, я почала переходити на українську", - говорить відвідувачка курсів Наталія Сазонова.

Забути російську мову та вивчити українську прагне і пані Юлія. Вважає, досягти рубіжного рівня мовних навичок і стати впевненим користувачем мови їй майже вдалося.

"Чому це мені цікаво? Щоб скорегувати орфографію, оскільки ми багато працюємо з документами. Після закінчення двомісячних курсів я вдячна педагогам за знання. В документах відтепер жодного зауваження в мене немає", - розповідає відвідувачка курсів Юлія Логвин.

Пані Марині подобається милозвучність української мови.

"Я сама з родини військових. Навчалась у російськомовній школі. Така мова, яку я чула по телебаченню - ми жили на західній Україні якийсь час. Відчувала, в мене є певний багаж знань, а грамотності немає, тому мені було потрібно якесь навчання", - говорить Марина Лисянська.

Тих, хто хоче спалити мости з Росією, стає дедалі більше, переконаний підприємець Олександр Шевченко.

Спілкування українською теж наближає перемогу, каже директорка центру професійного розвитку педагогічних працівників Вікторія Закорко.

"Ми провели 17 онлайн занять на платформі Гугл міт. Крім того ми здійснили трансляції на ютуб каналі і наші 17 онлайн-трансляцій переглянули близько 3000 слухачів", - розповідає Вікторія Закорко.

Вчителі доклали зусиль, щоб зробити уроки цікавими та корисними.

"Це інтерактивні вправи, також, щоб закріпити знання був створений телеграм-канал "Мовні курси" для сумчан і спікери могли надавати поради слухачам", - говорить консультант центру розвитку педагогічних працівників Галина Кузнецова.

"Ліна Костенко говорила: "Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову". Тож, пам'ятаймо про це", - каже вчителька української мови та літератури Галина Рогачова.

Авторка - Катерина Іваненко

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок