Жителі Донбасу відповіли, чи є Росія агресором та як повернути окуповані території

Жителі Донбасу відповіли, чи є Росія агресором та як повернути окуповані території

Опитування
Жителі Донбасу відповіли, чи є Росія агресором та як повернути окуповані території УНІАН

Більшість жителів підконтрольного Україні Донбасу підтримують повернення окупованих територій Донецької і Луганської областей під контроль Києва без надання особливого статусу чи розширених повноважень регіону.

Про це свідчать результати опитування "Суспільні настрої на Донбасі-2020", проведені Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

Згідно з результатами, 59% опитаних у Донецькій області орієнтуються на відновлення території Донецької та Луганської областей в складі Україні на тих самих умовах, що й інші області. 24% висловилися на користь надання "ДНР/ЛНР" особливого статусу.

Серед луганських респондентів за повернення окупованих територій під контроль України виступили 40%, за надання їм особливого статусу – 29%, тоді як 22% не визначилися з відповіддю,

Як свідчать результати опитування, більшість мешканців підконтрольної частини Донецької області вважає Росію країною-агресором та винуватцем війни на Донбасі, натомість у Луганській області суспільні настрої значно лояльніші.

За даними дослідження, понад 75% мешканців Донецької області вважають Росію стороною конфлікту на Донбасі, тоді як в Луганській області таких 46,5%. Однак за два роки ця цифра зростає. Водночас зростає і кількість тих, які так не вважають. На думку 63,5% опитаних у Донецькій області наразі триває війна між Україною та Росією. У Луганській області так вважають 37,9%.

Щодо безпосередньої участі Росії у бойових діях на Сході результати опитування такі: 34,7% у Донецькій області та 31,5% у Луганській вважають, що РФ підтримує бойовиків винятково на міжнародному рівні та дипломатичним шляхом. Водночас 45,5% мешканців Донеччини та усього 20,4% мешканців Луганщини вказують, що Росія повністю контролює "ДЛНР" і керує їхніми військовими та політичними діями.

Як свідчать результати опитування, на Донеччині найпопулярніший варіант припинення війни та повернення окупованих територій – це зміцнення економічного та військового потенціалу України (31,2%). Водночас у Луганській області найбільш ефективним шляхом вважають проведення прямих перемовин із "Л/ДНР" та визнання їхньої влади (38,3%).

Також більшість опитаних як донеччан, так і луганчан (58% перших, та 66% других) не висловили бажання змінювати своє місце проживання. Бажання ж кудись переїхати задекларували 35% респондентів у Донецькій та 30% респондентів у Луганській областях. Ті респонденти в Донецькій області, які мають бажання кудись виїхати, найчастіше згадували про виїзд до європейських країн (40%) та в Росію (26%). У відповідній групі луганських респондентів ціллю міграції найчастіше виступали інші області України (43%) та країни Європи (33%).

Регіональне дослідження громадської думки проведене на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Центром політичної соціології (із залученням мережі фірми "Юкрейніан Соціолоджі Сервіс") протягом 18 лютого - 2 березня 2020 року. Загалом у кожній з областей було опитано по 500 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення областей (за винятком окупованих територій). Вибірка репрезентативна за такими показниками як вік, стать та місце проживання. Теоретична похибка вибірка не перевищує 3,5%.Опитування було проведено за фінансової підтримки посольства Великої Британії.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди