Як працює волинський тубдиспансер в умовах недофінансування

Як працює волинський тубдиспансер в умовах недофінансування

Як працює волинський тубдиспансер в умовах недофінансування UA.Волинь

На Волині бракує фінансування колишньому протитуберкульозному диспансеру, нині – це комунальне підприємство «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр Волинської обласної ради», - розповів його директор Іван Нискогуз. Через це, каже, працівники медустанови записали відеозвернення до президента. Зі слів Івана Нискогуза, не вистачає 30% від бюджету медустанови.

31-річний Володимир Хуторський у фтизіопульмонологічному відділенні лікується з грудня. Розповідає, нині почувається ліпше. Туберкульоз у нього запідозрили медики районної лікарні та скерували у тублікарню. У лікарні увесь цей час чоловік безоплатно отримує протитуберкульозні ліки та харчується.

Як працює волинський тубдиспансер в умовах недофінансуванняUA.Волинь

Як працює волинський тубдиспансер в умовах недофінансування

Пацієнт Володимир Хуторський: "Хватає порції. Умови тут, ну те що кімнат. А так все добре."

Нині у закладі 134 недужих на туберкульоз, розповідає генеральний директор фтизіопульмонологічного центру Іван Нискогуз. Харчів для пацієнтів лишилося на 2 місяці, - каже лікар. Медустанові не вистачає коштів для повноцінного функціонування. Лікарня на межі закриття – каже керівник. Кілька днів тому медики записали відеозвернення до президента.

Генеральний директор Волинського фтизіопульмонологічного медичного центру Іван Нискогуз: "Ми вже закрили дитяче відділення тут, позалегеневе, реанімацію. Ми закрили одне терапевтичне відділення. Якщо не буде фінансування, якщо не буде чим харчувати хворих, чим лікувати, то ми взагалі не зможемо функціонувати.

Як працює волинський тубдиспансер в умовах недофінансуванняUA.Волинь

Як працює волинський тубдиспансер в умовах недофінансування

В рамках реформи цього року зачинили два районних протитуберкульозних відділення. Штат обласного центру скорочують. З 530 працівників лишилося 297. Після реформи роботи додалося, розповідає старша медична сестра терапевтичного відділення Вікторія Трощук. Зарплата, каже медичка, лишилася на тому ж рівні.

Старша медична сестра терапевтичного відділення Вікторія Трощук: Молодший медичний персонал досить скоротився, хоча ні площа, ні хворі не зменшилися. Якщо раніше наприклад тих самих 6 санітарочок які прибирали, тепер це всього 2 санітарочки."

Одне зі збережених відділень - хірургічне. Тут щороку оперують близько 200-т недужих на туберкульоз пацієнтів. Торокопластика – одне з втручань, яке роблять лише у кількох регіонах України, каже завідувач відділення Валерій Кніть. З його слів, якщо медзаклад не профінансують, хворі лишаться з інфекцією сам на сам.

Завідувач хірургічного відділення Валерій Кніть:"В звичайну лікарню таких хворих не можна везти, бо це хворі які виділяють паличку туберкульозну, вони є заразні. Оптимізація це хороша штука, але тільки в окремих випадках. Є межа тієї оптимізації, де переходити ту межу вже небезпечно для наших всіх людей."

Як працює волинський тубдиспансер в умовах недофінансуванняUA.Волинь

Як працює волинський тубдиспансер в умовах недофінансування

У бюджеті фтизіопульмонологічного центру бракує більше 20 мільйонів гривень, каже директор Іван Нискогуз. З квітня не буде чим платити заробітну плату медперсоналу. Зі слів голови постійної комісії облради з питань охорони здоров’я Людмили Тимощук, місцеві чиновники неодноразово просили збільшити фінансування закладу в урядників профільного міністерства.

Голова постійної комісії облради з питань охорони здоров'я Людмила Тимощук: "Враховуючи епідеміологічну ситуацію, ми всі кошти пустили на закупівлю медикаментів для боротьби з коронавірусом. Взагалі весь запас коштів. Віддали 120 млн. грн. на боротьбу з коронавірусом. Коштів у місцевому бюджеті нема. Не тільки для туберкульозної, для всіх лікарень."

Зі слів начальника обласного управління охорони здоров’я Ігоря Ващенюка, з 1-го квітня фінансування стаціонарних закладів лікування йде через Національну службу здоров’я. З ними нині обласні чиновники ведуть переговори, каже він.

Начальник обласного управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк: "Ряд закладів, в тому числі протитуберкульозне об’єднання, сума законтрактована менша від їхніх реальних потреб. Ми зверталися до всіх інстанцій, були звернення від облради. Ми розраховували, що коштів буде більше. Зараз іде процес, сподіваюся, що дослухаються до наших аргументів. Будемо робити все, щоб протитуберкульозну службу зберегти, я вважаю, що поки ми не готові до повністю амбулаторного лікування, заклади протитуберкульозні повинні бути."

Володимир Хуторський розповідає про брак коштів у лікарні чув. Каже, сподівається долікуватись саме тут. Вдома на чоловіка чекає дружина та двоє дітей.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди