Пункт пропуску зруйнований, а монумент "Три сестри" облаштований, як вогнева позиція росіян. Журналісти Суспільного побували у Сеньківці на Чернігівщині – місці, де сходяться кордони України, Росії та Білорусі. На цій території майже постійно літають ворожі дрони, які намагаються знайти позиції українських прикордонників. Саму ж Сеньківку майже щодня обстрілюють зі сторони Росії. Про роботу прикордонників впритул до ворога на Чернігівщині – читайте далі.
Прикордонний пункт пропуску Сеньківка контролюють наші військові та прикордонники.
Ми впевнені, що, якщо ворог повторно спробує пройти в нашому напрямку, то він понесе втрати, як в техніці, так і в бойовій силі. Перемога буде за нами", – каже прикордонник "Аскер".

Російські військові майже щодня обстрілюють територію біля Сеньківки з мінометів та стрілецької зброї.

Пропускний пункт Сеньківка повністю зруйнований. За пунктом монумент "Три сестри"

Біля монумента облаштована ворожа вогнева позиція.
"Так, на цей час є блокпост, на монументі дружби з якого вони ведуть вогонь по наших позиціях, так це цинічно, але ми їх не боїмося і за потреби ми готові відповісти їм тим же самим. Ми не ті, хто буде боятися нашого сусіднього ворога. Ми будемо боронити нашу державу до останнього патрону", – каже "Аскер".
На передових позиціях воюють жінки прикордонниці. 24 лютого вони взяли зброю в руки, щоб захищати нашу державу.
"По-перше, треба було їхати і захищати свою державу, бо ми військові, ми в першу чергу повинні були це робити. По-друге, було дуже страшно не потрапити в полон до них, у мене були такі думки, я у хлопців просила гранату, що якщо візьмуть в полон, то краще підірватися, бо від них доброго нічого не очікували. У нас дуже сміливі жінки, які воюють, які беруть зброю в руки не бояться, сміливі. Такі жінки і народили таких чоловіків, які зараз на фронті, які зараз тут", – розповідає прикордонниця Марина.

Наразі жінки годують прикордонників.

"Наша кухня відрізняється від кац*пської тим, що ми готуємо з любов’ю. Вони так не вміють. У них відсутнє почуття любові, гідності, всього такого".

"Коли вони повертаються з бойових позицій, ми намагаємося створити умови, щоб їм стало трошки краще, щоб вони трошки адаптувалися та заспокоїлися", – сказала прикордонниця Оксана.

"Державний кордон на замці, ключі в кишені. Окупанти ми вас тут не чекаємо", – каже прикордонник "Аскер".
Подробиці у відео:
Читайте також:
Перші прийняли удар росіян: як згадують події 24 лютого прикордонники з Дніпровського