Ринок праці на Харківщині під час війни: кого шукають роботодавці

Ринок праці на Харківщині під час війни: кого шукають роботодавці

Ринок праці на Харківщині під час війни: кого шукають роботодавці
Харків, червень 2022 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне

На одну вакансію, яку пропонує Харківська обласна служба зайнятості, зросла навантаженість до 13 безробітних.

Кількість вакансій у регіоні з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну скоротилася, розказав Суспільному директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко.

"Найголовніше і найприкріше — кількість вакансій зменшилася дуже суттєво, зросла навантаженість на одне робоче місце. Якщо минулого року навантаження було 5 людей на вакансію, то зараз 13. Ми розуміємо, що підприємства чи припинили діяльність, чи переїхали, тому вакансій у нас — 25% у порівнянні з минулим роком", — говорить Міненко.

За його словами, з 24 лютого у Харківській службі зайнятості зареєструвалися 8,6 тис. громадян, які шукають роботу.

"Якщо дивитися з початку року, майже 40 тис. громадян звернулися до центрів зайнятості. Кількість звернень зменшилося на 40%. Люди поїхали з регіону. Щодо працевлаштування ситуація така, що з початку року ми працевлаштували 7,5 тис. людей, якщо говорити про кількість працевлаштованих з 24 лютого, то це 2,8 тис. людей", — каже Володимир Міненко.

За даними обласної служби зайнятості, більшість вакансій зараз — у сфері оптової та роздрібної торгівлі (21%), у переробній промисловості (18%), у транспорті (16%), освіті (8%), у сільському господарстві (8%), у сфері охорони здоров’я та наданні соціальної допомоги (7%).

"У професійному розрізі потрібні робітничі професії: слюсар-ремонтник, електромонтер, швачка, монтер колії, водії, трактористи, токарі, оператори станків, кухар, продавець, фармацевт", — сказав Володимир Міненко.

Читайте також

Ринок праці та війна: де шукати роботу та які професії радять опанувати експерти

На початок