Італія розглядає питання постачання Україні важкого озброєння, такого як гаубиці, що відправляють до країни Німеччина та Нідерланди.
Про це 29 червня заявив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, закликавши інших партнерів НАТО збільшити постачання зброї, інформує Politico.
Відповідаючи на запитання журналістів видання у кулуарах саміту лідерів НАТО в Мадриді, Рютте сказав, що його найбільше турбує "складна" військова ситуація на сході України, де останніми тижнями спостерігається поступове просування російських військ.
"Неймовірно важливо, щоб Україна отримувала достатню кількість важких систем озброєння", — зазначив Рютте.
При цьому нідерландський лідер заявив, що Німеччина та Нідерланди вже посилили свою взаємодію, оголосивши, що відправлять в Україну шість сучасних гаубиць Panzerhaubitze 2000 на додаток до 12 таких самих артилерійських установок, які дві країни поставили минулого тижня.
Хоча Рютте сказав, що у його країни не так багато важких озброєнь для передачі Україні, він підкреслив, що "Італія теж вирішила зробити свій внесок".
При цьому у відповідь на уточнювальне питання, чи означає це, що Італія також відправить гаубиці Panzerhaubitze 2000 німецького виробництва, які Рим має на армійських складах, Рютте відповів, що "нам ще доведеться побачити", чи це будуть Panzerhaubitze, зауваживши, що італійці заявили, що "на додачу до того, що роблять Нідерланди та Німеччина, вони постачатимуть аналогічне спорядження".
Водночас представник міністерства оборони Італії відмовився коментувати можливе постачання гаубиць, заявивши, що в Італії ця інформація засекречена.
Рютте також розкритикував інших союзників НАТО за те, що вони не відправили в Україну досить важких озброєнь, не уточнивши, які країни він мав на увазі.
"Ви все ще бачите в зоні НАТО, що є країни, які не наважуються постачати важке озброєння української армії", — сказав він.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- 26 квітня на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині відбулася зустріч міністрів оборони 40 країн, метою якої було узгодження військової допомоги для України у протистоянні з Росією. За її результатами було домовлено утворити постійну Контактну групу на підтримку України, яка збиратиметься кожного місяця.
- Франція передала Україні САУ "Цезар", а згодом голова МЗС Франції Катрін Колонна заявила, що уряд Франції продовжить передачу Україні 155-міліметрових самохідних артилерійських установок Caesar.
- Як заявила після зустрічі тодішня речниця Білого дому Джен Псакі, понад 30 країн зголосилися виділити більш як п’ять мільярдів доларів для надання військової допомоги Україні в її протистоянні з Росією.
- 9 травня президент США Джо Байден підписав ленд-ліз для України. Цей законодавчий акт має спростити надання великих обсягів зброї Україні.
- 28 травня міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що в Україну надійшли артилерійські установки та ракети "Гарпун".
- Словаччина передасть Україні вісім самохідних артилерійських установок Zuzana 2, які мають калібр 155 мм і далекобійність до 41 кілометра.
- 23 квітня Канада відправила в Україну гаубиці типу M777, снаряди до них, а також бронебійні снаряди для протитанкових рушниць Carl Gustaf. За інформацією канадського уряду, це озброєння вже передано українській армії.
- Німеччина досягла домовленості про постачання Україні семи самохідних броньованих гаубиць Panzerhaubitze 2000. Також Німеччина вже надала Україні 16 млн снарядів, тисячі фаустпатронів, ракетні комплекси Stinger та тисячі інших озброєнь. Наступним кроком будуть танки, гаубиці, засоби для боротьби з дронами та наземними військами.
- 28 червня міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню заявив, що країна відправить в Україну "значну кількість" броньованих машин переднього краю, а також самохідні артилерійські установки Caesar.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 127. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!