"Українська мрія". У Сумах презентували нову поштову марку

"Українська мрія". У Сумах презентували нову поштову марку

"Українська мрія". У Сумах презентували нову поштову марку
Суспільне Суми

У сумському відділенні "Укрпошти" відбулося спецпогашення нової марки "Українська мрія". Марка присвячена найбільшому у світі літакові АН-225 "Мрія", який росіяни знищили у Гостомелі. До поштової марки випущено художній конверт та листівку.

Спецпогашення марки відбулося одночасно по всій Україні.

"Українська мрія". У Сумах презентували новупоштову марку
Суспільне Суми

"Спочатку планувалося виготовлення конверта. Був до Дня Незалежності конкурс дитячого малюнка "Намалюй свою мрію", і діти надсилали свої ескізи для конверта. Але так сталося, що наш літак було розбомблено, тому пошта прийняла рішення випустити марку, щоб мрії здійснювалися. До речі, сьогодні марка вперше випускається з новою літерою U замість V, яка була раніше і означала 12 грн, бо ця літера зараз заборонена", – розповідає Ірина Муха, провідний фахівець відділу поштових послуг.

Авторка ескізу – 11-річна волинянка Софія Кравчук. Цю ілюстрацію дівчинка намалювала ще до війни для участі у конкурсі. Разом з керівницею студії образотворчого мистецтва Оксаною Богутою Софія займається в будинку школяра міста Любомль.У травні про свій малюнок і перемогу в конкурсі дівчинка говорила: "Я хотіла її назвати Марія, тому що це Мрія. А це дівчинка Марія, і вона літає на такій птасі…Жар-птиця. І тигровий літак. Така незвична птиця. Зрозуміло, що це успіх. Я зраділа і від щастя заплакала".

"Коли в нас є мрія про свободу, про незалежність, про краще майбутнє як для нас, так і для дітей, її не потрібно відкладати, а потрібно якнайшвидше втілювати. Марка випущена накладом 3 млн екземплярів. Вона реалізується у всіх куточках області. Зараз марка вже доїхала в Середину-Буду. Запущена марка в реалізацію і на торговельному майданчику "Амазон"", – говорить В’ячеслав Маринич, директор Сумської філії АТ "Укрпошта".

Вартість нової марки – 12 гривень. Одразу після презентації та спецпогашення за конвертами, марками й листівками з зображенням українського літака вишикувалася черга з філателістів і сумчан, що хочуть придбати її на пам'ять.

"Українська мрія". У Сумах презентували нову поштову марку
Суспільне Суми

"Час покаже, наскільки народу це сподобається, як оцінить цю марку світ. Дуже скрупульозно треба підходити до випуску марок, треба, щоб в конкурсі брали участь якнайбільше кваліфікованих художників. Я скажу так: як буде з собачкою Патроном марка – вона буде до душі багатьом", – вважає Альберт Павленко, голова Сумського клубу колекціонерів.

"Ми почали з сім'єю колекціонувати у зв'язку з цими подіями, щоб залишити дітям приємні спогади про теперішні події. Щось гарне, красиве, крапинку приємного, а не лише біль і сумні спогади, але і щось гарне. – Як вам дизайн нової марки? (– кор.) – Чудово. Яскрава, гарна, красива", – каже Зоя Девітська, сумчанка.

Марка з зображенням "Мрії" – це третя марка, присвячена подіям російсько-української війни з початку повномасштабного вторгнення.

"Українська мрія". У Сумах презентували нову поштову марку
Суспільне Суми

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок