Україна та ЄС відновлюють міждержавну торгівлю електроенергією

Україна та ЄС відновлюють міждержавну торгівлю електроенергією

Україна та ЄС відновлюють міждержавну торгівлю електроенергією
. Ілюстративне фото: Unsplash

Європейська енергосистема ENTSO-E погодила відновлення експорту української електроенергії до ЄС з 30 червня 2022 року з початковим обсягом 100 МВт.

У пресслужбі НЕК "Укренерго" повідомили, що 7 червня оператори ENTSO-E визнали, що "Укренерго" разом з операторами Румунії, Словаччини та Угорщини виконали всі необхідні технічні передумови для відновлення експорту електроенергії.

На першому етапі доступна пропускна спроможність міждержавних перетинів (експорт/імпорт) розподілятиметься лише на добових аукціонах і буде обмежена обсягом до 100 МВт, а також підлягатиме щоденному аналізу. При цьому наразі розподіляються лише перетини в напрямку Румунії.

"Технічно наша енергосистема вже зараз може забезпечити до 1690 МВт потужності для експорту. Після здійснення додаткових технічних заходів пропускна спроможність для продажу електроенергії за кордон може зрости до 4-5 ГВт", — повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

За його словами, всі генеруючі компанії матимуть рівний доступ до експортної торгівлі електроенергією. Галущенко нагадав, що поступове збільшення експорту електроенергії приноситиме кошти, які необхідні для стабілізації фінансового стану енергоринку.

"Цей важливий крок, менш ніж через чотири місяці після екстреної синхронізації, демонструє рішучу відданість європейських операторів передачі щодо підтримки України у відновленні її енергосистеми. Ці здобутки досягнуті завдяки посиленій роботі всіх операторів системи передачі і особливо «Укренерго» та операторів сусідніх країн", — зазначили в ENTSO-E.

Довідка. ENTSO-E, Європейська мережа операторів систем передачі електроенергії, є асоціацією для співпраці європейських операторів систем передачі (TSO). 39 членів TSO, які представляють 35 країн, відповідають за безпечну та скоординовану роботу європейської електроенергетичної системи, найбільшої взаємопов’язаної електричної мережі у світі.

Енергетика. Усі останні новини

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок